فروش تلفنی

7 مورد از مهم ترین تکنیک های فروش تلفنی

برخی از افراد تصور می کنند، بازاریابی و فروش تلفنی قدیمی شده است و باید از روش دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند، در حالی که این چنین نیست!


زمان مورد نیاز برای مطالعه این مقاله: 6 دقیقه


هنوز هم فروش از طریق تماس تلفنی جوابگو می باشد، منتها فرد فروشنده می بایست مهارت های بیشتری برای مذاکرات تلفنی کسب کند تا بتواند فروش موفقی برای شرکت خود ایجاد نماید. در ادامه مقاله به معرفی بهترین تکنیک ها جهت فروش تلفنی موفق خواهیم پرداخت.

مارلیک آپ شرکت فناوری اطلاعات آماده ی ارتقاء و رشد کسب و کار شما در دنیای اینترنتی می باشد، جهت ارتباط با ما به وب سایت مارلیک آپ مراجعه نمایید.

 

بهترین تکنیک های فروش تلفنی

 • صدایتان را ضبط کنید

برای اینکه نقاط ضعف خود را حین تماس تلفنی پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم صدایتان را در آغاز فروش تلفنی ضبط نمایید و بعد به آن گوش دهید تا بتوانید عملکردتان را بهبود ببخشید.

 

 • از بحث غیر ضروری دوری کنید

شاید حال و احوال کردن و صحبت در مورد آب و هوا صمیمیت ایجاد کند اما ممکن است باعث هدر رفتن زمانتان شود و شما را از هدفتان دور کند، پس این مورد را نیز همواره به یاد داشته باشید.

 

 • جمع بندی سریع و درستی داشته باشید

حتما برایتان پیش آمده که هنگام صحبت تلفنی، مشتری کمی عجله داشته باشد که سریعتر ارتباط را قطع کند. پیشنهاد می کنیم در چنین مواقعی شما سریع تر این کار را انجام دهید زیرا در این حالت شما مکالمه را با توجه به شرایط خودتان پایان داده اید و اینگونه پایان مذاکره باز میماند و در فرصت های بعدی می توانید برای فروش خود تلاش کنید.

 

 • در عمل انجام شده قرار دهید

در این تکنیک جسورانه، فروشنده باید فرض را بر این بگذارد که محصول خود را فروخته است و در این زمان مشتری به سختی می تواند عقب نشینی کند و به احتمال بالایی خرید را انجام می دهد اما اگر فروشنده غیر این عمل کند، بیشتر باعث فراری دادن مشتری از خرید می شود.

 

در ادامه بخوانید: 3 مورد از مهم ترین مهارت های اپراتور تماس

 

افزایش فروش
مهم ترین تکنیک های فروش تلفنی چیست؟

 

 • بروید سر اصل مطلب

همیشه به طور مستقیم و صادقانه هدف خود را از تماس تلفنی بازگو کنید، زیرا همین صداقت ممکن است عاملی باشد تا مشتری از شما خوشش بیاید و خرید هم انجام دهد. لازم نیست از تکنیک های زیرکانه استفاده کنید، این روز ها همه افراد متوجه این موضوعات می شوند و در نهایت باعث ناراحتی شان می شوید پس فقط کافی است، تیز و سریع و صادق باشید.

 

 • پایان فروش را جدی بگیرید

همیشه در پایان فروش با احترام به مشتری باید سوالاتی را از او بپرسید به عنوان مثال:

 1. نظرتان چیست؟
 2. در مورد مواردی که مطرح شد سوالی دارید؟
 3. می توانیم یک تاریخ دیگری را برای صحبت بیشتر تعیین کنیم؟

از آن جایی که مشتریان دوست دارند مورد قدر دانی قرار بگیرند، پس باید توجه داشته باشید که  انتخاب سوال نهایی بسیار مهم و نکته بینانه است.

 

 • مثبت نگر باشید

در آغاز تا پایان مکالمه از حس مثبت و جملات مثبت استفاده کنید زیرا تاثیر بسیاری بر مخاطب خود می گذارید و احتمال مذاکرات بعدی را چند برابر خواهید کرد.

از جملاتی که در زیر به آن اشاره کرده ایم، حتما استفاده کنید:

 1. از اینکه زمان خودتان را در اختیارم گذاشتید، ممنونم
 2. از شما سپاسگزارم و حس می کنم که تصمیم درستی گرفته اید
 3. در اسرع وقت با شما تماس خواهم گرفت، بسیار از شما متشکرم

 

سخن پایانی

مارلیک آپ در بیزینس شما شعاری به عنوان تیز و سریع را به کار می برد که در نهایت موجب درآمدزایی بالا در کسب و کارتان می شود. جهت مشاوره با متخصصان فروش به بخش پشتیبانی وب سایت مارلیک آپ سری بزنید.

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *