اپراتور تماس

۳ مورد از مهم ترین مهارت های اپراتور تماس

اپراتور تماس چیست؟ مهمترین مهارت های اپراتور تماس به ترتیب چه چیزهایی است؟ برای اپراتور تماس شدن باید چه کار کنیم؟ همه این سوالات را در این مقاله پاسخ می دهیم.

 


زمان مورد نیاز برای مطالعه: 7 دقیقه


امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از شرکت ها برای هم پا بودن با سایر رقبان خود یکسری خدماتی ارائه می دهند که سیستم اپراتوری تماس، یکی از آن ها می باشد. در این بخش از خدمات، یک اپراتور با مدیریت تماس ها و پاسخ درست و کامل به مشتری کمک شایانی به پیشرفت شرکت می کند.

در این مقاله همراه با مارلیک آپ باشید تا اصول مربوط به اپراتوری تماس را برایتان ذکر کنیم.

اپراتور تماس چیست؟

اپراتور تماس یکی از شغل های پرکاربرد در هر کسب و کاری است و برای اپراتور شدن نیاز نیست مهارت های تخصصی یک مهندس را بلد باشید، فقط کافی است که اطلاعات لازم درباره ی محصول و خدماتی که  یک موسسه و شرکت ارائه می دهد را بدانید تا بتوانید به خوبی پاسخگوی مشتریان باشید. از این رو این عنوان، به فردی در شرکت که آگاهی کامل و فن بیان خوبی داشته باشد، سپرده می شود.

یک اپراتور تماس به صورت مستقل و جداگانه به نیاز های مشتریان پاسخ می دهد که این تماس می تواند به صورت چت یا تماس در صفحات اجتماعی باشد و از آن جایی که اولین ارتباط مشتری با شرکت مورد نظرش با اپراتور بوده ادامه تماس یا قطع آن به اپراتور بستگی دارد و اهمیت این شغل در همین جا بسیار قابل مشاهده می باشد.

اهمیت اپراتور تماس در شرکت ها

در هر کسب و کاری 3 معیار زیر از نظر مشتریان و کاربران ممکن است حائز اهمیت باشد که به اپراتور تماس بستگی دارد:

  • اینکه با مشتری چگونه ارتباط برقرار کنید
  • اینکه با مشتری چگونه رفتار کنید
  • اینکه کاربران در مورد آنها چه می گویند
اپراتور تماس
اپراتور تماس باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

مهارت های مورد نیاز برای اپراتور شدن:

برای اپراتور تماس شدن به دو مهارت تخصصی و عمومی نیاز دارید. برای فراگیری مهارت های تخصصی مدیران هر شرکتی می بایست آموزش های لازم را به شما ارائه دهند و به مرور زمان آن ها را یاد بگیرید.

اما مهارت های عمومی که یک اپراتور باید بلد باشد شامل موارد زیر است:

  • فن بیان خوبی داشتن:

اینکه چطور با مشتری صحبت کنید که حتی اگر ناراضی باشد با فن بیان قوی شما به ادامه تماس بپردازد، از مهارت هایی است که یک اپراتور تماس باید آن را بلد باشد.

  • کسب اطلاعات برای سرویس تماس

داشتن اطلاعات لازم برای برقراری تماس به طوری که منجر به سود دهی سازمان مورد نظر شود.

  • درک بالا و صبوری:

شاید شما در کار خود متخصص باشید اما این را در نظر بگیرید که مشتری ممکن است نتواند منظور خود را برساند و این شما هستید که باید مطالب را سریعا درک کنید و با صبوری پاسخگوی آن ها باشید.

شرکت مارلیک آپ یکی از برترین مجموعه های سایت سازی در ایران، آماده ی همکاری با انواع شرکت ها و موسسات جهت آموزش اپراتوری و افزایش سودآوری می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش پشتیبانی وب سایت مراجعه فرمایید.

 

از مزایای اپراتور تماس شدن:

  • پیشرفت کاری و کسب تجربه

در مدت کوتاهی از هم صحبتی با مشتریان می توان تجربه های بسیاری کسب کرد که در نهایت باعث پیشرفت و ارتقاء شغلی برای اپراتور می شود.

  • افزایش حقوق

اپراتور تماس در اکثر شرکت ها علاوه بر داشتن حقوق ثابت می تواند به حقوق بالاتری نیز دست یابد.


همچنین بخوانید: افزایش فروش و کسب درآمد


سخن پایانی

در این مقاله نکاتی در ارتباط با اپرتور تماس و اهمیت آن در شرکت ها و موسسات را شرح دادیم. یکسری آموزش ها در زمینه فرهنگ سازمانی، آشنایی با محصولات و خدمات شرکت و آموزش مدیریت تماس ها را نیز در نظر داشته باشید تا پروسه ی فروش تلفنی و افزایش سودآوری برای مجموعه شما با کیفیت بالایی انجام شود.

شرکت مارلیک آپ انواع خدمات طراحی سایت، ساخت اپلیکیشن، مدیریت فروش و تماس برای مجموعه شما را در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم می سازد، جهت دریافت اطلاعات با ما در ارتباط باشید.

ارتباط با ما

2 نظر در “۳ مورد از مهم ترین مهارت های اپراتور تماس”

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *