افزایش فروش

9 ویژگی فروشندگان موفق

چه در حال معرفی یک استارت آپ به سرمایه گذاران باشید و چه در یک نمایندگی فروش خودرو، مهارت‌های فروش برای همه سرمایه گذاری های تجاری حیاتی است.


زمان مطالعه: 10 دقیقه


شناسایی ویژگی‌های اصلی مورد نیاز برای موفقیت در افزایش فروش می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید، آیا آن چه را که برای یک حرفه در فروش لازم است، دارید یا خیر؟ در  این مقاله از سایت مارلیک آپ با ما همراه باشید تا به معرفی برخی از ویژگی های مهم فروشندگان موفق بپردازیم.

 

یک فروشنده موفق دارای مجموعه خاصی از ویژگی‌ها می باشد که برای معرفی یک محصول و افزایش فروش خود از آن ها استفاده می کند. برخی از افراد جامعه در این زمینه استعداد طبیعی دارند و گویا از کودکی برای ورود به این حرفه آموزش دیده اند. به هر حال این ویژگی‌ها را می‌توان برای هر کسی یک موفقیت در زمینه بازاریابی دانست.

 

سبک شخصیت فروشنده

فروشنده یک محصول می تواند دارای چهار تیپ شخصیتی نظیر: قاطع، دوست داشتنی، بیانگر و تحلیلی باشد. هر یک از این انواع را می‌توان مجموعه‌ای از صفات درونی یک شخص دانست.

قاطعانه: این افراد معمولا هدف گرا هستند و سعی بر این دارند تا محیط را تحت کنترل خود نگه دارند.

دوست داشتنی: اغلب شنوندگان خوبی می باشند و با رفع چالش های موجود به دنبال ایجاد روابط قوی بین خود و مشتری هستند.

بیانگر: این افراد دارای شخصیت؛ مردم پسند، متقاعد کننده، برون گرا، خلاق و مشتاق هستند.

تحلیلی: اغلب این افراد دارای ویژگی های شخصیتی؛ واقعیت محور، صبور، جدی و رسمی هستند و احتمالاً سؤالات بسیاری می‌پرسند و به دنبال روابط فروش شخصی نیستند. طبق گفته رهبران کسب و کار، فروشندگان خوب اغلب دارای چندین ویژگی از هر چهار تیپ شخصیتی فروش هستند.

 

چگونه به هر یک از تیپ های شخصیتی بفروشیم؟

تیپ‌های شخصیتی فروش، فقط برای دانستن این که آیا می‌توانید یک فروشنده خوب شوید مهم نیستند، بلکه شما باید در نظر داشته باشید که بر اساس تیپ شخصیتی فرد مقابل، روش های فروش خود را تغییر دهید. هر یک از چهار تیپ شخصیتی به روش مجزای خود به سبک‌های مختلف برای افزایش فروش واکنش نشان می‌دهند.

افزایش فروش
فروشندگان حرفه ای

 

9 ویژگی فروشندگان موفق

مهم نیست که به کدام تیپ شخصیتی می‌فروشید، روش‌های بسیاری وجود دارند که برای افزایش فروش و معرفی محصول مورد نظر به مشتریان خود می توانید از آن ها در مواقع مختلف استفاده نمایید. کارشناسان تجاری معتقد اند که موفق ترین فروشندگان دارای وِیژگی های زیر می باشند.

 

  • دارای اعتماد به نفس بالا

مگان اینگنبرانت می‌گوید:

اگر به محصول خود اعتقاد نداشته باشید، نمی توانید مشتریان خود را متقاعد کنید که این محصول می تواند راه حلی عالی برای رفع نیاز آنان باشد.

 

  • دارای آگاهی بسیار نسبت به پیرامون خود 

جودی کروکت (مشاور مدیریت خرده فروشی و مالک بازاریابی و ارتباطات تعاملی) می‌گوید:

یک فروشنده خوب همیشه از شرایط و محیط اطراف خود آگاه است. فروشنده می‌تواند ببیند که چگونه محصول یا خدمات او ممکن است تأثیر مثبتی بر محیط خود داشته باشد و هر لحظه آماده ارائه و فروش است.

 

  •  انعطاف پذیر بودن

جیم استیل می‌گوید:

افرادی که موفق به فروش می‌شوند، توانایی منحصر به فردی برای کنار آمدن با مشکلات، مذاکره با موانع، بهینه سازی عملکرد در  رو به رویی با ناملایمات دارند. آن‌ها رد شدن را به‌ عنوان یک چالش شخصی برای موفقیت با مشتری بعدی می‌دانند و این رمز موفقیت آن ها در افزایش فروش می باشد.

 

  •  شنونده خوبی بودن

تیموتی تولان (مدیرعامل و شریک مدیریت گروه تولان «همکاران سنفورد رز») می‌گوید:

شما باید قبل از شروع فروش محصول یا خدمات خود به درد مشتری گوش دهید. فروشندگان بزرگ راه حل مشکلات را می‌فروشند و این کار را با درک و گوش دادن به چالش های مشتری انجام می‌دهند.

 

  • بینش را فراهم می‌کنند

رودی جوگرست (مدیر بازاریابی دیجیتال) می‌گوید:

در بازار امروزی، بیشتر مشتریان قبل از تماس با فروشنده، اطلاعات و آموزش بهتری دارند. فقط ارائه مشخصات و داده های محصول کافی نیست. یک متخصص فروش با ذهنیت مشاوره ای نیازهای مشتری را شناسایی می‌کند و به دنبال راه حل های سفارشی متناسب با این نیازها است.

 

همپنین بخوانید: 3 مورد از مهم ترین مهارت های اپراتور تماس

 

افزایش فروش
فروش حضوری

 

  • پیگیری مداوم

مایکل مهلبرگ (یکی از بنیانگذاران مدرن) می‌گوید:

اصرار، وقتی با احترام و مداوم انجام شود، از بین می‌رود. این به مشتریان یادآوری می‌کند که شما با راه حلی برای رفع مشکلات آن‌ها کنارشان ایستاده اید و این امر فرصت های متعددی را برای اتصال دورباره فراهم می سازد؛ اگرچه ممکن است، مدتی زمان ببرد تا پاسخی دریافت کنید. به هر حال شما موظف هستید آن جلسه را انجام دهید یا بحثی را باز کنید.

 

  • صداقت در کلام

اولی اسمیت می‌گوید:

یک فروشنده موفق برای بستن یک معامله جریمه نمی‌کند، زیرا او می‌داند که شما نه‌ تنها آن پل را سوزانده‌اید، بلکه تمام پل های بالقوه دیگر را که از تماس شما به مخاطبین آن‌ها منتهی می‌شود، سوزانده‌اید. بهتر است یک معامله را از دست بدهید اما صداقت خود را حفظ کنید.

 

  • متمرکز بودن

جان هنری شرک (مشاور اصلی در Growth Plays) می‌گوید: تکرارهایی که به بهترین اعداد دست می‌یابند، همه یک چیز مشترک دارند: تمرکز.

آن‌ها با پیام رسان فوری یا ایمیل منحرف نمی‌شوند و نگران شایعات اداری نیستند. آن‌ها درک می‌کنند که برای موفقیت باید چه کاری انجام دهند و اهدافی را برای خود تعیین می‌کنند تا به آن موفقیت برسند و در کارهای روزمره خود با هدف عمل می‌کنند و تمرکز عمیقی را روی تمام جنبه های کار خود اعمال می‌کنند.

 

  • دارای درک فرهنگی گسترده‌

اد مارش (بنیانگذار و مدیر Consilium Global Business Advisors) می‌گوید:

زمان‌بندی، معیارهای تصمیم‌گیری، توجیه‌های مالی، رسمی بودن و حتی انتظارات برای پشتیبانی در حین و پس از معامله ممکن است در سایر بازارها کاملاً متفاوت باشد، بنابراین موفقیت در افزایش فروش بین‌المللی نیاز به همدلی و همچنین صبر دارد. علاوه بر این، در بسیاری از بازارهای سراسر جهان، تجارت بر پایه روابط استوار است که توسعه آن هنگام کار با مشتریان بین‌المللی به زمان بیشتری نیاز دارد.

 

دوست دارید افزایش فروش چشمگیری داشته باشید؟

در هر زمینه شغلی ای که فعالیت می کنید، بدون داشتن تکنیک و آگاهی نسبت به پیرامون خود نمی توانید پیشرفت چشمگیری را به عمل بیاورید. بنابراین مطالعه در زمینه فرایند فروش می تواند تاثیر مثبتی بر حرفه شما و به وجود آمدن یک فروشنده موفق داشته باشد.

شرکت مارلیک آپ آماده ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه فروش و رشد و توسعه کسب و کارهای نوین می باشد. برای دریافت مشاوره تنها کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *