واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی(مارلیک آپ)

واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی چه کاربردی دارند؟

صنایع نظامی یک کشور به عنوان یکی از مهم ترین و حیاتی ترین بخش های آن کشور به شمار می رود که توجه ویژه به آن از الزامات هر ملتی است. اما هزینه ای که صنایع نظامی برای کشور ها تحمیل می کند بسیار کلان است و این موضوع باعث شده که بعضی از کشور ها، از پس این هزینه ها بر نیامده و به استعمار یا سلطه کشور های دیگر در بیایند. (واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی)

برای مثال اگر فردی بخواهد به یک خلبان ماهر تبدیل شود باید مراحل بسیار سخت و طاقت فرسایی را بگذراند که علاوه بر دشواری برای شخص، برای دولت نیز بسیار هزینه  بر است. اما به لطف ظهور تکنولوژی های جدیدی چون واقعیت مجازی و افزوده، این هزینه ها به نصف رسیده و خروجی بهتری را برای این صنایع به ارمغان می آورند.

 

زمان مطالعه: 6 دقیقه

در این مقاله از سایت مارلیک آپ به موضوع واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی می پردازیم. مارلیک آپ یکی از شرکت های پیشرو و موفق در زمینه ساخت اپلیکیشن های واقعیت مجازی می باشد. این شرکت به دلیل داشتن رزومه کاری قوی خود توانسته از پس پروژه های سنگین بر آمده و مشتریان زیادی را جذب خود کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی این سایت مراجعه کنید.

 

واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی(مارلیک آپ)
واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی

واقعیت مجازی چیست؟

واقعیت مجازی (VR) به عنوان یکی از تکنولوژی های نوین و مدرن دنیای امروز، تاثیرات چشمگیری در نحوه زندگی انسان‌ ها داشته است. این تکنولوژی با استفاده از ابزار ها و اِلِمان های مجازی برای کاربران و مصرف کنند گان خود یک دنیای مجازی خلق می کرده تا با بهره گیری از آن به اهداف تعیین شده خود برسند.

 

واقعیت افزوده چیست؟

واقعیت افزوده (AR) تکنولوژی است که به کاربران امکان تلفیق و ترکیب اشیا مجازی با دنیای واقعی را می دهد و برایشان یک تجربه منحصر به فرد و بی همتا به ارمغان می آورد. در واقع، در این فناوری، اِلِمان های مجازی در دنیای واقعی قرار می گیرند و کاربران می توانند با آن ها تعامل داشته باشند. در این تکنولوژی شما می توانید با استفاده از صدا، تصویر و ویدیو با دنیای واقعی در تعامل باشید و با ابزار های بهتری با دنیای واقعی ارتباط بگیرید.

واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی(مارلیک آپ)
واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی

واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی

واقعیت افزوده و مجازی به عنوان دو تکنولوژی مدرن و کارآمد، باعث ایجاد تحولاتی چشمگیر در صنایع نظامی شده اند. با ورود این دو تکنولوژی به صنایع نظامی جهان شاهد ایجاد یک رقابت تنگاتنگ بین سازمان های نظامی جهان هستیم و همهء این سازمان ها برای ارتقاء تسلیحات و فناوری های نظامی خود در تکاپو هستند. اگر بخواهیم مثالی از دستاورد های این دو تکنولوژی برایتان بزنیم می توانیم به سیستم شناسایی و پردازنده تصویر ارتش آمریکا اشاره کنیم. این سیستم به سربازان آمریکایی هشدار های لازم از قبیل سرباز، تانک و تسلیحات دشمن را داده تا به امنیت پایدار آنها کمک کرده باشد.

ارتش آمریکا در یک برنامه 2 ساله قصد دارد تا سربازان خود را به یک نمایشگر ایمنی به نام HUD 3.0 مجهز کند تا با استفاده از آن در هدف گیری دقت بیشتری داشته باشند و با بهره گیری از واقعیت مجازی،  حرکت دشمن را پیش بینی و شبیه سازی کنند.

واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی جهان بسیار تاثیر گذار هستند به طوری که می تواند از ضرر های مالی و جانی کشور های سرمایه گذار در این حوضه جلوگیری کند و درصد آنها را به صفر برساند.

واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی(مارلیک آپ)
واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی

چهار کاربرد واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی

  1. شبیه سازی آموزش: بهترین وجه استفاده از این دو تکنولوژی شبیه سازی آموزش است که می توان از آن در تربیت پرسنل نظامی استفاده کرد. از آنجا که آموزش های نظامی ملزم پرداخت هزینه و زمان بسیار زیادی است در این مورد می توان به واقعیت افزوده و مجازی متکی بود تا به نتیجه و کیفیت مطلوب رسید. از این دو تکنولوژی می توان برای آموزش سربازان در میدان تیر، پایگاه های نظامی به صورت شبیه سازی شده و واقع گرایانه استفاده کرد.

    حتما بخوانید : آینده فعالیت های آموزشی با واقعیت مجازی/حقایقی که از آنها بی خبرید

  2. توسعه و طراحی سلاح‌ ها: توسعه و طراحی درست ابزار ها و تسلیحات جنگی، تاثیر بسیاری در نتیجه نبرد دارد. از آنجا که طراحی سبک و کارآمد سلاح برای شرکت های سازنده آن، همیشه در اولویت تولید قرار داشته است، آنها سعی می کنند تا با استفاده از واقعیت مجازی و افزوده در طراحی سلاح ها یک محیط مجازی و شبیه سازی شده برای طراحی، ساخت و تست سلاح ها خلق کنند و در مورد ضعف ها و کم و کاستی های آن ها قبل از به کار گرفتن اسلحه مطلع شوند.
  3. نگهداری و تعمیرات: در مورد نگهداری و تعمیرات می توان گفت که این موضع همچون توسعه و طراحی سلاح ها بسیار ارزشمند است. آموزش پرسنل متخصص در حوزه نگهداری و تعمیرات می تواند برای سازمان مربوطه بسیار هزینه بر و زمان بر باشد که این امر مستلزم به کار گیری روشی برای کاهش هزینه ها و افزایش بازدهی است. واقعیت افزوده و مجازی می تواند در تعمیر و نگهداری تسلیحات به صورت مستقیم و غیر مستقیم کمک کند تا با بهره گیری از محیط شبیه سازی شده بتوان به ارتباط دقیق تر و مستمر تر دست یافت.
  4. همکاری و ارتباط: با استفاده از این دو تکنولوژی می توان به ارتباط و تعامل مستمر به صورت زنده دست یافت تا برای پرسنل نظامی امکان کار گروهی بهتر را در ماموریت های تعیین شده فراهم کرد. به دلیل خطا های احتمالی در طول یک ماموریت برای افراد که به صورت سهوی است می توان از واقعیت افزوده و مجازی برای پیش بینی خطاها و چالش های پیش رو استفاده کرد تا بازدهی ماموریت به طور صعودی باشد.

 

واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی(مارلیک آپ)
واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی

مهمترین تاثیر واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی

مهمترین تاثیری که واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی دارند، ایجاد یک محیط شبیه سازی شده و واقع گرایانه است که به بالا بردن کیفیت کار بسیار کمک می کنند. همانطور که در قسمت بالا در مورد شبیه سازی در آموزش صحبت شد، این دو تکنولوژی می توانند برای کاهش هزینه های آموزش و همچنین آموزش بهتر نیز دخیل باشند. در دنیای امروز به دلیل اهمیت زمان و پیشرفت پر سرعت تکنولوژی، کاهش خطاها و داشتن یک الگوی درست برای ارتقا بسیار امر ضروری ای می باشد. با شبیه سازی، امکان کاهش خطا در طراحی و تولید، ایجاد می شود و دیگر هدر رفت زمان وجود ندارد.

همچنین بخوانید : واقعیت مجازی در موسیقی چه کاربردی دارد؟/جذابیت های بی نظیر این تکنولوژی

سخن پایانی

واقعیت افزوده و مجازی در صنایع نظامی با توجه به شرایط کنونی دنیای امروز تاثیر بسیار قابل توجه ای برای ارتقاء سطح نظامی و ایجاد یک امنیت پایدار دارند. این دو فناوري بسیار کارآمد و موثر هستند، كه كاربرد های بسیاری در صنایع نظامي دارند. شرکت های سازنده سلاح و سازمان های بزرگ نظامی جهان، برای بهبود عملکرد و بازدهی بیشتر از واقعیت مجازی و افزوده استفاده می کنند تا در رقابت های نظامی از رقیبان خود پیشی بگیرند و سلطه خود را در نظام حاکم جهانی گسترش دهند.

شرکت مارلیک آپ با عنوان برترین شرکت ساخت واقعیت مجازی و افزوده با استفاده از بهترین دستاوردهای فناوری روز دنیا خدمات ویژه ای را در خصوص ساخت اپلیکیشن های مدرن با قابلیت VR و AR عرضه خواهد کرد، جهت دریافت مشاوره و استعلام هزینه با متخصصان این مجموعه در ارتباط باشید

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *