عینک واقعیت مجازی XR-Health

بررسی عینک واقعیت مجازی XR-Health

امروزه شرکت های بسیاری برای ترکیب حوزه سلامت از راه دور و واقعیت مجازی در تکاپو و تلاش اند، اما تنها یکی از آنها موفق به انجام چنین کار ارزشمندی شده است. شرکت XR Health یک شرکت فناوری پزشکی است که در ارائه روش های نوین برای بهبود سلامت و درمان بیماران فعالیت می کند و توانسته است با ترکیب تکنولوژی واقعیت مجازی و حوزه سلامت برای بیماران این امکان را فراهم کرده است تا به صورت موثر به درمان انواع بیماری های خود بپردازند. این شرکت با ساخت عینک واقعیت مجازی XR-Health باعث ایجاد تحولی بزرگ در حوزه سلامت شده است به صورتی به درمان بیماری با واقعیت مجازی در خانه میپردازد و در برنامه توسعه جدید خود تصمیم دارد عینک XR-Health را برای سلامت روان فضانوردان به فضا بفرستد.

زمان مطالعه : 4 دقیقه

در این مقاله از سایت مارلیک آپ، یکی از معتبرترین شرکت های  ساخت واقعیت مجازی در ایران به بررسی عینک واقعیت مجازی XR-Health خواهیم پرداخت.

عینک واقعیت مجازی XR-Health

سلامت از راه دور با عینک xr health

به کارگیری تکنولوژی پیشرفته واقعیت مجازی در حوزه سلامت، روند امید بخشی را ایجاد کرده که در پیرو آن شاهد تحولات عظیمی خواهیم بود. عینک واقعیت مجازی XR-Health، برای بیماران بستری را فراهم می‌کند تا در تمرینات فیزیوتراپی، تحرکات، درمان‌های روانشناختی و مراقبت از خود شرکت کنند. به صورتی که همه ی این تمرینات از راه دور انجام می شود. این فناوری پیشرفته، به بیماران این اطمینان را می دهد تا روند بهبود سلامت خود را به صورت موثر و کاربردی زیر نظر پزشکان و متخصصان طی کنند.

روش های درمانی عینک واقعیت مجازی XR-Health

 

1. تمرینات فیزیوتراپی

بیماران می‌توانند با استفاده از عینک XR-Health، به تمرینات فیزیوتراپی خود به بپردازند که باعث بهبود حالت فیزیکی و عملکرد حرکتی آن‌ها می شود. این تمرینات به واسطه وجود این عینک می تواند از راه دور انجام و نتیجه یا کیفیت آن از سوی دیگر توسط پزشک فیزیوتراپیست مدیریت و کنترل شود. این تمرین ها می توانند: تمرین لگ رایز،پل، صدف گردن، کشش، توراسیک و… باشند.

 

2. کنترل درد

عینک واقعیت مجازی XR-Health می‌تواند به عنوان یک ابزار کارآمد برای کنترل درد استفاده شود. با استفاده از این عینک، بیماران می‌توانند تمرینات تنفسی و ذهنی خاصی را انجام دهند تا به کاهش درد و افزایش راحتی آن‌ها کمک کنند. علاوه بر این، با استفاده از این عینک، بیماران می‌توانند به تمرینات تفریحی و آرامش‌بخش نیز پرداخته و از اثرات مثبت آن بر روی درد خود بهره مند شوند.

 

3.تقویت و تمرین حافظه

با استفاده از این عینک، بیماران می‌توانند به تمرینات حافظه و بازی‌های ذهنی متنوع بپردازند که به بهبود قابلیت های شناختی و حافظه آن‌ها کمک می‌کند. همچنین، با استفاده از ابزارهای تعاملی و شبیه سازی های واقعیت مجازی، بیماران قادر به تمرینات تحریک ذهن و تقویت قدرت تمرکز خود می شوند و حافظه خود را تقویت می کنند.

همچنین بخوانید: آشنایی با برخی از کاربرد های واقعیت افزوده

4.کنترل اضطراب

استرس بیش از حد باعث به وجود آمدن عواقب ناخوشایندی می شود. به طوری که سبب بر هم زدن تعادل ذهنی و روحی را برای فرد در پی دارد. این عینک قادر به کنترل و کاهش اضطراب با استفاده از تکنولوژی پیشرفته خود است که با استفاده از آن، افراد بیمار می توانند به تمرینات آرامش‌بخش، تمرینات تنفسی و تمرینات روانشناختی بپردازند.

عینک واقعیت مجازی XR-Health
کنترل اضطراب با عینک xr health

5. درمان‌های روانشناختی

درمان روان‌شناختی درمانی است که بر اساس مبانی روان‌شناختی عمل می‌کند و به شخص کمک می‌کند تا مشکلات روانی و رفتاری خود را شناسایی و حل کند. با استفاده از عینک واقعیت مجازی XR-Health، بیماران می توانند در درمان‌های روانشناختی حضور مستمری داشته باشند و روح و روان خود را بهبود دهند.

 

6.پایش و پیگیری درمان

پایش و پیگیری درمان از جمله مواردی است که باید به درستی در دسترس تیم درمان قرار بگیرد به صورتی که درصد پایبندی بیمار به درمان در هفته های ابتدایی می تواند با استفاده از این عینک مدیریت شود. عینک XR-Health، پایش و پیگیری درمان را به صورت دقیق و موثر انجام داده و نتایج درمان را بهبود می بخشد.

 

7.درمان مشکلات فیزیکی

با به کارگیری این عینک، روش های سنتی و قدیمی که برای مشکلات فیزیکی به کار گرفته می شد منسوخ شدند. در این روش که با استفاده از عینک واقعیت مجازی XR-Health به کار گرفته می شود این امکان وجود دارد تا بیمار به صورت ویدیویی از راه دور با پزشک فیزیوتراپ خود به صورت زنده در ارتباط باشد. اطلاعات دقیق حرکتی بیمار، توسط عینک برای پزشک به صورت لحظه ای ارسال می شود تا درمان با دقت و کیفیت بیشتری انجام شود.

 

8.ارتباط با پزشکان

بیماران می‌توانند با استفاده از عینک XR-Health، به صورت مستقیم با پزشکان و متخصصان در حوزه بهبود سلامت ارتباط برقرار کنند و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند. بهترین مزیت استفاده از این عینک این است که می توان آن را در محیط خانه استفاده کرد و با پزشک خود در ارتباط بود تا از هزینه های رفت و آمد کاسته و در زمان صرفه جویی شود که این امر باعث نتایج بهتر در فرایند درمان می شود.

عینک واقعیت مجازی XR-Health
ارتباط با پزشکان با عینک واقعیت مجازی XR-Health

 

همچنین بخوانید: کوچک ترین عینک واقعیت مجازی جهان (Bigscreen Beyond)

درمان سلامت روان با عینک واقعیت مجازی XR-Health برای فضانوردان

فضانوردان در محیطی بدون جاذبه و غیر متحرک زندگی می کنند که این امر سبب ایجاد خطراتی بر روی سلامت روان آنها می شود. این عینک با استفاده از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، به فضانوردان این امکان را می‌دهد تا با استفاده از تمرینات ذهنی و تحرکات حسی باعث تسهیل در روند بهبودی سلامت روان خود شوند.

عینک واقعیت مجازی XR-Health با ارائه تمرینات متنوع و جذاب به فضانوردان قدرت تمرکز و حافظه آنها را تقویت می کند. از سویی دیگر، با توجه به اهمیت حفظ سلامت روانی فضانوردان در طول مأموریت های فضایی، عینک XR-Health به عنوان یک روش کارآمد و مدرن برای بهبود سلامت روانی آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آندریاس موگنسن اولین فضانوردی بود که از این عینک استفاده کرد.

عینک واقعیت مجازی XR-Health
درمان سلامت روان فضانوران با عینک XR-Health

سخن پایانی

به طور خلاصه، عینک واقعیت مجازی XR-Health با استفاده از تکنولوژی vr و ar، ارائه‌دهنده راهکارهای پیشرفته و کاربردی برای بهبود سلامت و درمان بیماران است که باعث ارتقاء کیفیت زندگی آن‌ها می‌شود. در مارلیک آپ، تیم ما از بهترین تکنولوژی‌ های واقعیت مجازی استفاده می‌کنند تا شما تجربه‌ ای هیجان‌انگیز و فراموش‌ نشدنی از تکنولوژي VR داشته باشید. با استفاده از کیفیت بالای تصاویر و صدا، شما به دنیایی عمیق و شگفت‌ انگیز فرو می‌روید که هر تکه‌ی آن جزء جذابیت های واقعیت مجازی می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *