تاثیر واقعیت افزوده در بازی سازی

تاثیر واقعیت افزوده در بازی سازی

در سال های گذشته با ورود فناوری واقعیت افزوده به صنعت بازی سازی، شاهد پیشرفت های چشمگیری بودیم که این پیشرفت ها می توانند جذابیت بازی های رایانه ای را دو چندان کنند. از سوی دیگر، بازی ها به روشی ساخته می شدند که تنها یک وجه بازیکن را برای سرگرمی تامین کرده، که به یُمن ورود واقعیت افزوده به این حوضه، بازی های رایانه بسیار پیشرفت کردند و دست بازیکن را برای تجربه یک بازی منحصر به فرد باز گذاشته است.

واقعیت افزوده با ترکیب ابزار های شنیداری و دیداری با محیط بازی باعث ایجاد تنوع و گسترش قدرت مانور بازی شده است که می توان این مورد را اصلی ترین علل جذب بیشتر کاربران دانست. اما با برسی عمیق تر به این پرسش می رسیم که تاثیر واقعیت افزوده در بازی سازی چیست؟

 

 زمان مورد نیاز برای مطالعه: 7 دقیقه

در این مقاله از سایت مارلیک آپ، بهترین شرکت ساخت واقعیت افزوده به بررسی تاثیر واقعیت افزوده در بازی سازی می‌ پردازیم.

تاثیر واقعیت افزوده در بازی سازی
واقعیت افزوده در بازی سازی

واقعیت افزوده چیست؟

واقعیت افزوده فناوری ای است که با ترکیب المان های دیجیتال با دنیای واقعی، یک دنیای مجازی را خلق می کند. برای درک بهتر این موضوع می توان گفت که واقعیت افزوده با استفاده از ابزار های هوشمند و الکترونیکی ای چون موبایل و عینک، بستری را برای تجربه بهتر کاربران و مصرف کنندگان فراهم می کند. از آنجا که در مورد المان های دیجیتال بحث شد، آنها را می توان تصایر، ویدیو، صدا و … نام برد که برای ارتباط موثر و مفید مورد استفاده قرار می گیرند.

از سوی دیگر به دلیل اینکه واقعیت افزوده برای ما ارتباطی از نوع ارتباط زنده فراهم می کند، باید به این نکته توجه داشت که امکانات و عناصر واقعیت افزوده بهتر است با کیفیت و مدرن باشد. اما به دلیل پیشرفت روز افزون فناوری، ما شاهد عیب ها یا کم کاستی هایی در فناوری های نو ظهور هستیم که با گذشت زمان ایرادات آنها برطرف می شود.

 

واقعیت افزوده در چه حوزه هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟ در جواب این سوال می توان گفت، در حوزه های پزشکی، آموزش، بازی سازی، صنعت، تبلیغات و … استفاده می شود. اما ما در این مقاله سعی داریم که به تاثیر واقعیت افزوده در بازی سازی بپردازیم تا بتوانیم باعث درک بهتر شما از واقعیت افزوده در صنعت محبوبی چون بازی سازی بشویم.

 

همچنین بخوانید : ۴ تا از بهترین عینک های واقعیت افزوده

 

تاثیر واقعیت افزوده در بازی سازی
واقعیت افزوده در بازی سازی

5 تاثیر مهم واقعیت افزوده در بازی سازی

 

1.نوآوری و جذابیت

با ورود فناوری های جدیدی چون واقعیت افزوده در صنعت بازی سازی، شاهد جذابیت و نوآوری هر چه بیشتر هستیم. در دنیای امروز گیمر ها یا همان بازیکنان به دنبال کسب تجربه ای هستند که به آنها لذت بدهد و به لطف وجود واقعیت افزوده این امر به راحتی میسر شده است.

 

2.کسب تجربه واقع گرایانه

بشر همیشه به دنبال کسب اتفاقات و تجربه های جدید بوده است. واقعیت افزوده برای کاربران، بستری برای بازی در دنیای واقعی و مجازی را فراهم می کند که با بازی در دنیای مجازی، حس بازی در دنیای واقعی نیز القا می شود.

 

3.امکان بازی چند نفره

گیمر هایی که واقعیت افزوده را برای بازی خود انتخاب می کنند، به دنبال ایجاد حس رقابت و جذاب تر کردن بازی هستند. اما این رقابت با وجود رقیب معنا پیدا می کند که محبوبیت بازی های چند نفره را دوچندان می کند و باعث تجربه بهتر آنها می شود.

 

4.بهره گیری از محیط و مکان

در بازی سازی، محیط یا مکان بسیار تاثیر دارد. به صورتی که اگر شرکت سازنده بازی در این مورد کم کاری کند یا برای گرافیت و طراحی صحنه بازی اهمیتی قائل نشود، طولی نکشیده که از رده خارج می شود. پس تاثیر محیط یا مکان در بازی سازی با استفاده از واقعیت افزوده بسیار چشمگیر می باشد و بهتر است به آن توجه ای ویژه شود.

 

5.تعامل بهتر بازیکنان

این مورد را می توان بسیار نزدیک تر به گزینه سه دانست. چون تعامل بهتر بازیکنان و امکان بازی چند نفره، هر دو برای ارتباط و کسب تجربه بهتر از بازی دخیل اند و این موضوع اهمیت بسیاری دارد. ارتباطات برای هر انسانی لازم و ضروری است و حتی می توان آن را در رسیدن به موفقیت بسیار لازم و ضروری دانست. اگر بخواهیم این موضوع را به تاثیر واقعیت افزوده در بازی سازی ربط دهیم،  می توان گفت که بسیار تاثیر گذار و ضروری است تا باعث خستگی از این تکنولوژی نشود.

 

واقعیت افزوده در بازی سازی
واقعیت افزوده در بازی سازی

 

بازی هایی که با واقعیت افزوده ساخته شده اند

 

Ingress:

شرکت Niantic با ساخت و طراحی بازی Ingress یک بازی چند نفزه را عرضه کرده است. در این بازی شما باید در ماموریت های مختلفی شرکت کنید که از جمله این ماموریت ها، تصرف مکان های مشخصی در شهر است تا با موفقیت در هر مرحله وارد مرحله دیگر شوید.

Pokémon GO:

اگر بخواهیم معروف ترین بازی که با واقعیت افزوده ساخته شده است را برایتان معرفی کنیم، Pokémon GO حتما جزو این گزینه ها می باشد. از خوبی های این بازی این است که شما می توانید با استفاده از موبایل هم آن را انجام دهید و دیگری نیازی به خریداری عینک مخصوص ندارید. ماموریت شما در این بازی این است تا با بهره گیری از دوربین موبایل خود، پوکمون هایی را در دنیای واقعی پیدا کنید و با آنها مبارزه کنید.

Minecraft Earth:

ماینکرافت ارث، یکی از محبوب ترین بازی های واقعیت افزوده در بین گیمر های جوان می باشد و نام دوم بازی ماینکرافت از کمپانی Mojang است. این بازی به این صورت است که شما برای انجام بازی باید تعدادی ابزار، برای ساخت خانه به دست آوردید و آنها را در دنیای واقعی در کنار یکدیگر قرار دهید. ماینکرافت ارث یک بازی کاملا تعاملی است، به این صورت که شما در سر تا سر دنیا دوست ها و همکارانی برای ساخت خانه و پیدا کردن ابزار پیدا می کنید و با آنها ارتباط زنده و مستمر برقرار می کنید.

Harry Potter: Wizards Unite:

این بازی واقعیت افزوده محصول شرکت Niantic می باشد. در این بازی شما باید به درخواست شورای جادوگران مبنی بر کمک به آنها تصمیم بگیرید و با دشمنان آنها به نبرد بپردازید. در این بازی تعدادی اصطلاحات جادوگری وجود دارد که برای بازیکن مبتدی بسیار گیج کننده است. اما این سختی تنها برای یک مرحله می باشد. این بازی برای افرادی که با شخصیت های هری پاتر آشنایی دارند بسیار لذت بخش و آشنا است.

تاثیر واقعیت افزوده در بازی سازی
واقعیت افزوده در بازی سازی

همچنین بخوانید : نقد و بررسی فیلم ماتریکس

عینک های معروف واقعیت افزوده در بازی

  1. HTC Vive: یکی از پر طرفدار ترین عینک های واقعیت افزوده می باشد که توسط شرکت HTC برای بازی های واقعیت افزوده ساخته شده است. این عینک دارای امکانات بی نظیری چون Valve Corporation ، صفحه نمایش با کیفیت، کنترلر، ردیابی حرکت و … می باشد.
  2. Oculus Rift: اگر بخواهیم معروف ترین عینک واقعیت افزوده را برایتان پیشنهاد کنیم عینک Oculus Rift پیشنهاد می کنیم. این عینک توسط Oculus VR عرضه شده است و دارای ویژگی هایی چون حساس به حرکت، کیفیت نمایش بالا، کنترلر های قوی و فرکانس فریم بالا است که باعث تاثیر واقعیت افزوده در بازی سازی می شود .

 

سخن پایانی

به طور کلی، با ورود واقعیت افزوده به صنعت بازی سازی شاهد تحولات چشمگیری در این صنعت هستم و محبوبیت آن نیز دو چندان شده است. همانطور که در این مقاله در مورد تاثیر واقعیت افزوده در بازی سازی بحث کردیم، می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که واقعیت افزوده باعث بهبود تجربه و لذت کاربران از بازی می شود که از مزایای غیر قابل انکار آن است.
مارلیک آپ یکی از بهترین ها شرکت ها در زمینه ساخت واقعیت افزوده و مجازی می باشد. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه اصلی سایت مارلیک آپ مراجعه کرده یا از طریق پشتیبانی به طور مستقیم با ما ارتباط بگیرید.

 

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *