افزایش فروش

ایده های تبلیغاتی برای جذب مشتری

افزایش فروش از اهداف مشترک صاحبان کسب و کار است و تولید یک محصول خوب به تنهایی تضمین کننده فروش مناسب و جذب حداکثری مشتری نمی باشد. بازاریابی و تبلیغات محصول نیز یک امر مهم در میزان فروش است.


زمان مطالعه : 5 دقیقه


در عصر کنونی با وجود ابزار های متنوع تبلیغاتی و شیوه های مختلف بازاریابی، اعمال خلاقیت و ابداع ایده های تبلیغاتی برای جذب مشتری یک ضرورت محسوب می شود. در واقع شرکت های تولیدی برای افزایش فروش و ارائه خدمات ضمن اعمال تکنولوژی ها و فناوری های جدید، در نحوه ی تبلیغات و بازاریابی نیز به نوعی با یکدیگر رقابت می کنند. یک تبلیغات خلاقانه می تواند سال های زیادی نام یک محصول یا خدمات را در اذهان ماندگار کند. در این مقاله از سایت مارلیک آپ، بهترین شرکت طراحی سایت با بهره مندی از متخصصان مشاوره کسب و کار به بیان چند ایده تبلیغاتی برای جذب مشتری می پردازیم.

 

استراتژی بازاریابی

استفاده از روش های تبلیغات خلاقانه می تواند جذابیت هایی را در مخاطبان جهت انتخاب محصول و یا خدمات ایجاد نماید. اتخاذ استراتژی مناسب جهت بازاریابی به منظور معرفی محصول و ارائه خدمات، شناخت مخاطب هدف و ترغیب آن ها به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصول و حفظ مشتریان در میزان فروش بسیار موثر است.

مدل AIDAR یک استراتژی بازاریابی جهت افزایش فروش را معرفی می کند :

آگاهی Awareness: جلب توجه در مورد محصول یا خدمات از طریق مختلف.

علاقه Interest: ایجاد علاقه در مخاطبان جهت کسب اطلاعات بیشتر.

تمایل Desire: ارتباط عاطفی با خریداران جهت تمایل بیشتر به محصول یا برند.

اقدام  Action: اقدام عملیاتی مشتریان جهت خرید محصول اعم از تماس تا مرحله خرید.

حفظ Retention: معطوف کردن تمرکز جهت جلب رضایت خریدار و مشتری به منظور خرید مجدد و معرفی محصول و یا خدمات ارائه شده به سایرین.

 

شناخت مشتریان هدف

به منظور مدیریت هزینه های تبلیغاتی و موثر بودن آن، لازم است اقدامات بازاریابی در محدوده جغرافیایی و مکانی مناسب بر اساس نیاز مشتریان صورت پذیرد.

 

تناسب هزینه بازاریابی با اندازه کسب و کار

به منظور رعایت صرفه باید بر اساس اندازه کسب و کار در بازاریابی و تبلیغات هزینه را مدیریت کرد، به عنوان مثال در کسب و کار های کوچک نیازی به تبلیغات تلویزیونی نمی باشد.

افزایش فروش
تبلیغات خلاقانه

 

همچنین بخوانید: ” 8 مورد از بهترین اصول متقاعد سازی مشتری “

 

 

معرفی ویژگی های متمایز محصول

بعضی از محصولات از نظر روش تولید و ارائه خدمات، مواد اولیه، کیفیت و بهای نهایی با محصولات مشابه تفاوت داشته و متمایز می باشد. لازم است در بازاریابی بر تفاوت ها و تمایز ها تمرکز کرده و تلاش ها جهت جلب توجه مخاطبان به این امر معطوف گردد.

 

استفاده از رسانه های اجتماعی

راه اندازی حساب های مختص به کسب و کار و فروش آنلاین در رسانه های اجتماعی جهت معرفی کالا و خدمات، موجب افزایش فروش و جذب مشتری شما خواهد شد.

 

بهینه سازی موتور های جست و جو

سئوی موثر می تواند سایت شما را در صدر نتایج موتورهای جست و جو قرار دهد و باعث افزایش ورودی سایت شما از طریق موتور جستجوی گوگل شود.

 

ایجاد یک فراخوان برای افزایش نرخ کلیک کاربران ( CTA )

ایجاد یک فراخوان از طریق طرح یک پرسش یا یک پیشنهاد به منظور ترغیب مخاطبین جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار که از آن به Call to action یا CTA یاد می شود.

 

مجموعه مارلیک آپ در خصوص توسعه کسب و کارهای نوین، جذب مشتری و افزایش فروش کالا یا خدمات، پکیج های ویژه ای را برای مشتریان خود در نظر گرفته است. برای آشنایی با خدمات شرکت مارلیک آپ بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 “خدمات شرکت مارلیک آپ”

تهیه یک برنامه وفاداری برای مشتریان

استفاده از مکانیزم های تشویقی مانند پاداش و جایزه برای مشتریان به منظور استمرار ارتباط آن ها. پاداش و جایزه بایستی به حدی ارزشمند باشد که موجبات جلب توجه مشتریان را فراهم آورد.

 

برگزاری یک رویداد یا شرکت در رویدادهای مختلف

در مناسبت های مختلف می توان با برگزاری یک رویداد یا مشارکت در برگزاری رویداد نسبت به بازاریابی و معرفی کالا و خدمات اقدام نمود.

 

همچنین بخوانید : ” افزایش فروش و کسب درآمد “

 

افزایش فروش
افزایش فروش

 

استفاده از اینفلوئنسر ها برای تبلیغات

با توجه به اینکه اینفلوئنسر ها مخاطبان زیادی دارند، لذا استفاده از آنها جهت معرفی محصول، خدمات و کسب و کار می تواند بسیار موثر باشد.

 

استفاده همزمان از بازاریابی به روش آفلاین

هرچند بهره بردن از تکنولوژی و فناوری جدید جهت معرفی کالا یا خدمات بسیار مهم و ارزشمند هستند، اما در کنار این امر نباید از بازاریابی از طریق نصب بنر، استند، تراکت و بیلبورد غافل شد.

 

استفاده از پاداش زیر مجموعه و توزیع کوپن تخفیف

به منظور حفظ و توسعه مشتریان می توان متعاقب خرید محصول یا استفاده از خدمات، نسبت به توزیع کوپن های تخفیف یا در نظر گرفتن پاداش هایی به منظور زیر مجموعه گیری توسط خریدار در نظر گرفت. نکته قابل توجه اینکه نباید بابت جبران هزینه های تخفیف و پاداش زیر مجموعه گیری مشتریان، از کیفیت ارائه خدمات یا محصول تولیدی کاسته شود.

 

افزایش فروش

به منظور جذب مشتری باید بازاریابی و تبلیغات تلفیقی از روش های آنلاین و آفلاین باشد. بدین منظور تمرکز بر معرفی تفاوت ها، خلاصه گویی، ارتباط مستمر با مشتریان، استفاده از مکانیزم های تشویقی، بهره بردن از شیوه های نوین تولید محتوا و روانشناسی می تواند بسیار موثر و کارآمد باشد. هرچند استفاده از تکنولوژی در تبلیغات و شیوه های نوین جذب مشتری، از
اقدامات اکثر صاحبان کسب و کار و ارائه خدمات بوده که در جای خود بسیار مهم و حائز اهمیت است، اما از آن جایی که استمرار، پیشرفت و توسعه کسب و کار از اهداف صاحبان مشاغل می باشد، لذا حفظ مشتریان و اثبات وفاداری به آن ها از جمله موارد حیاتی در کسب و کار است و باید در کنار ارتقا کیفیت محصول به آن ها توجه ویژه ای نمود.

شرکت مارلیک آپ با ارائه مشاوره تخصصی جهت استفاده از روش های کارآمد جذب مشتری و توسعه کسب و کار، می تواند یاری گر قابل اطمینانی در پیشبرد اهداف شرکت شما باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران شرکت مارلیک آپ در ارتباط باشید.

 

 

5 نظر در “ایده های تبلیغاتی برای جذب مشتری”

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *