طراحی خلاقانه سایت

افزایش فروش و کسب درآمد

امروزه هر کسی با ورود به دنیای کسب و کار خواهان فروش بیشتر و کسب درآمد بیشتر است. همه به دنبال این هستند که از هر طریقی تکنیک های فروش را آموخته و در کسب و کار خود پیاده کنند. در این مسیر تنها یک روش پاسخگوی موفقیت شما نیست بلکه نحوه افزایش فروش، تکنیک ها و راه های زیادی دارد.  در این مقاله همرا با مارلیک آپ باشید تا به بررسی این روش ها بپردازیم.

چگونه مشتری های جدید پیدا کنیم؟

برای جذب مشتری بیشتر باید بدانید که دو راه اصلی وجود دارد. روش آنلاین که با استفاده از فضای اینترنت انجام می شود و روش آفلاین که بدون استفاده از اینترنت است. هر کدام از این روش ها جایگاه خود را داشته و تاثیر خود را می گذارند.

برای استفاده از هر کدام از این روش ها شما باید الویت بندی انجام دهید و وضعیت فعلی بازار کسب و کار خود را بسنجید تا به این نتیجه برسید که، چه روش یا روش‌هایی می‌توانند شما را در کمترین زمان و با کمترین هزینه به هدفتان برسانند و باعث افزایش فروش شما شوند. در ادامه این مقاله همراه با مارلیک آپ باشید تا به بررسی این موارد بپردازیم.

روش آفلان یا روش آنلاین؟

فروش آنلاین و آفلاین

یکی از مراحل سختی که صاحبان کسب و کار با آن مواجه می شوند تصمیم گیری برای استفاده از روش آنلاین یا آفلاین است. یا اینکه اگر بخواهند از هر دو روش استفاده کنند، کدام را باید در اولویت بگذارند. برای تصمیم گیری راحت تر، در ادامه به بررسی هر دو روش می پردازیم.

شما برای افزایش فروش و جذب مشتری باید از هر دو روش استفاده کنید. اما مسئله اصلی الویت بندی این دو روش است. با توجه به اینکه اینترنت بخشی جدا ناشدنی از زندگی همه افراد شده، پس بهتر است که روی روش آنلاین تمرکز بیشتری داشته باشید.

زیرا سرمایه گذاری بیشتر بر این روش باعث می شود به مشتری های بیشتری دسترسی داشته و آن ها را دسته بندی کنید. همچنین با روش های آنلاین می توانید مفیدتر و بهینه تر تبلیغ کرده و مشتری های بیشتری جذب کنید.

تا اینجا از مزیت های روش های آنلاین صحبت کردیم اما این به معنی رد کردن روش آفلاین نیست بلکه، روش آفلاین مکمل تبلیغات آنلاین شما می باشد و زمانی به موفقیت خواهید رسید که از هر دوی این روش ها به صورت بهینه استفاده نماید. برای راهنمایی های بیشتر می توانید با مشاوران مجموعه مارلیک آپ در تماس باشید.

روش های آنلاین برای افزایش مشتری

روش خرید آنلاین

  • ساخت یک وبسایت

یکی از مهم ترین و اولین مراحل افزایش فروش در کسب و کارتان، ایجاد یک وبسایت می باشد. شاید برای شما سوال باشد که چرا کسب و کار من نیاز به وبسایت دارد؟

روزانه میلیاردها نفر از اینترنت استفاده می کنند که 56 میلیون نفر از این افراد در کشور ایران هستند یعنی بیش از هفتاد درصد کل جمعیت ایران روزانه از اینترنت استفاده می کنند. آیا جایی برای تبلیغ بهتر از فضای اینترنت که جمعیت آن به این اندازه باشد، سراغ دارید؟

کلید ورود به دنیای اینترنت و افزایش مشتری، ساخت یک وبسایت است.

علاوه بر این موارد، ایجاد وبسایت برای شما دارای منافع دیگری نیز می باشد. به عنوان مثال شما وقتی تابلو تبلیغاتی برای کسب و کار خود نصب می کنید فضای شما محدود است و نمی توانید از محتواهای متنوع مثل ویدیو های جذاب یا داستانی در خصوص کسب و کارتان استفاده کنید. این کارها فقط در دنیای اینترنت شدنی هستند.

از طریق وبسایت می توانید همه چیز را تحت نظر داشته باشید. ممکن است با نصب تابلو تبلیغاتی در یک منطقه شلوغ مشتری های زیادی به دست آورید. اما اطلاعات دقیقی از اینکه چند نفر تابلو شما را دیده اند یا کدام از مشتریان شما از طریق تابلو با شما آشنا شده اند، ندارید.

شما به اینگونه اطلاعات نیاز دارید تا بتوانید برای مراحل بعدی تصمیمات بهتری بگیرید. با ایجاد یک وبسایت به راحتی می توانید به تمام اطلاعات کاربران خود دسترسی داشته و حتی اینکه به کدام صفحات وبسایت شما رفته یا در وبسات شما چه کاری انجام داده اند نیز دسترسی دارید. این اطلاعات همانند یک مشاور برای شما می باشد.

تا به اینجا در مورد تاثیر ساخت وبسایت در افزایش مشتری و فروش بیشتر صحبت کردیم. حالا به بررسی شرایط ساختن وبسایت می پردازیم. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که ساخت وبسایت را یک دردسر می دانند وقت آن رسیده که نظر خود را تغییر دهید.

در حال حاضر در عرض چند ساعت می توان یک وبسایت ساخت که هزینه آن از تابلو تبلیغاتی نیز کمتر خواهد بود. وبسایت در مقابل تابلو تبلیغاتی امکانات بیشتری به شما داده و هزینه کمتری داشته و همیشه برای شما می ماند.

در گذشته ساخت وبسایت سخت بود اما در حال حاضر کافیست تا، با ورود به سایت مارلیک آپ پکیج موردنظر خود را انتخاب کرده و در کنار متخصصان این شرکت به راه اندازی وبسایت خودتان بپردازید.

اگر مایل به دریافت اطلاعاتی در خصوص قیمت راه اندازی وبسایت هستید، به صفحه تعرفه ساخت وب سایت مارلیک آپ مراجعه کنید تا تمامی پکیج های مختلف همراه با قیمت و مشخصات را ببینید.

  • تبلیغات در گوگل

با ورود کسب و کارتان به دنیای اینترنت نیاز به تبلیغات دارید. فرق اساسی بین تبلیغات در دنیای واقعی و تبلیغات در اینترنت این است که تبلیغات در دنیای اینترنت بهینه تر و پربازده تر است.

تبلیغات گوگل یکی از مفید ترین روش های تبلیغات می باشد. نتایجی که از سرچ در گوگل نشان داده می شود به دو دسته نتایج طبیعی و نتایج تبلیغاتی ( با پرداخت هزینه انجام می شود) تقسیم می شوند. هر چه رتبه شما در نتایج گوگل بالاتر باشد و در صفحه اول باشید، شانس دریافت مشتری شما بیشتر می شود.

برای بالا آمدن در نتایج گوگل باید تولید محتوا کنید تا گوگل به شما رتبه بدهد و منتظر بمانید تا کاربران به سایت شما آمده و ترافیک سایت شما بالا رفته و رتبه شما بالا برود و این پروسه ممکن است کمی زمان ببرد. شما می توانید این نوع تبلیغات را به شرکت مارلیک آپ سپرده که با تولید محتوای درست و منظم رتبه بالایی در گوگل برای شما کسب خواهند کرد.

  • شبکه های اجتماعیروش آنلاین استفاده از شبکه های اجتماعی

هیچگاه از شبکه های اجتماعی غافل نشوید. همانطور که ما و شما در روز به شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام و تلگرام سر میزنیم بقیه مردم هم بیشتر از ما از این شبکه ها استفاده می کنند و این یک گزینه خوب برای شماست زیرا بازار و مشتری در پیش شما قرار گرفته اند.

در اینجا تمرکز اصلی ما روی شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد زیرا این برنامه برای تبلیغات و گسترش کسب و کار گزینه مناسب تری است.

یکی از مزیت های این برنامه این است که شما با مشاهده تعداد فالوور، لایک و کامنت می توانید متوجه علاقه کاربران خود به موضوعات و پست ها شوید. قبل از ورود به دنیای مجازی و تبلیغ کسب و کارتان باید یک حساب کاربری داشته باشید.اگر پیج اینستاگرامی ندارید یا پیج شما فالور کمی دارد و پست های شما بازدید زیادی نمی خورد، نگران نباشید یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم.

شرکت مارلیک آپ ارائه دهنده خدمات پکیج های اینستاگرامی از صفر تا صد ساخت پیج، آموزش فروش، افزایش فالور،تبلیغات، لوگو و… مطابق با بودجه شما می باشد.

پس از ساخت پیج و بارگذاری پست در آن نوبت به جذب مشتری و افزایش فروش می باشد. یکی از مهم ترین و اصلی ترین راه های جذب مشتری تعامل است. شما هر چقدر با مشتری رابطه ی صمیمی تر و نزدیک تری برقرار کنید به همان اندازه کسب و کارتان گسترش می یابد.

مرحله بعدی افزایش فالوورهای پیج تان می باشد. یکی از روش هایی که امروزه برای افزایش فالوور تبلیغ می کنند این است که با پول فالوور بخرید که این فالوورها که اصطلاحا به آن ها فالوورهای فیک گفته می شود، فقط هزینه‌های شما را بالا خواهد برد چون این فالوورها واقعی نیستند و به پیشرفت شما هیچ کمکی نخواهند کرد.

اما فالوور واقعی را چگونه پیدا کنیم؟

یکی از روش های جذب فالوور از طریق پست و محتوایی می باشد که در پیج خود بارگذاری می کنیم. روش دیگر از طریق تبلیغ در پیج های بزرگ و معتبر و پر بازدید صفحات اینستاگرامی ایرانی می باشد که خیلی سریع می توانند تعداد فالوورهای شما را به 10 برابر برسانند.

در این زمینه متخصصان شرکت مارلیک آپ تمامی نکات را به شما آموزش داده و در این مسیر همراه شما می باشند.

  • سامانه پیامکی پیامک تبلیغاتی

یکی دیگر از روش های فوق العاده افزایش فروش از طریق پیامک می باشد. آمارها نشان می دهند که 98 درصد پیامک های ارسال شده دیده می شوند. این به معنی یک فرصت عالی برای شماست.

یکی از دلایلی که آمار دیده شدن پیامک بالاست این است که مشترک حتما آن پیامک را دریافت خواهد کرد حتی اگر آن لحظه از دسترس خارج باشد. همچنین تحقیقات نشان داده است که ما میانگین روزی 14 ساعت تلفن همراه را نزدیک خود نگه می داریم. یکی دیگر از ویژگی ها، سریع خوانده شدن پیامک تبلیغاتی می باشد.

تا به اینجای مقاله در مورد روش های مختلف افزایش فروش که همگی آنلاین بودند صحبت کردیم. روش دیگری که در کنار این روش به افزایش فروش و جذب مشتری کمک می کند روش آفلاین است.

شاید با شنیدن اسم این روش تبلیغات در تلویزیون و بیلبورد، روزنامه، رادیو و پخش تراکت و…به ذهن شما برسد، اما روشی که ما میخواهیم در ادامه توضیح دهیم فرق می کند. شناخت بازار و تحقیقات بازار از روش های آفلاین افزایش فروش می باشند که پیش نیاز تمام تبلیغات شما هستند.

قبل از پیدا کردن مشتری جدید و افزایش فروش باید بدانید مشتری شما چه کسی است، چه ارزشی را به آن پیشنهاد دهید، می توانید نظر مشتری را جلب کنید و اینکه رقبای شما در حوزه ی کسب و کارتان چه پیشنهاداتی برای مشتری دارند. این تحقیقات را می توانید خودتان انجام داده یا از شرکت هایی که این کار را انجام می دهند کمک بگیرید.

کلید اصلی افزایش فروش و کسب درآمد درک نیاز مشتری می باشد نه اینکه محصول خود را به هر کسی که سر راهتان قرار می گیرد تبلیغ کرده و بفروشید.

برای اینکه بتوانید یک برنامه بازاریابی موثر و مشتری های جدید به دست آورید، باید بدانید که محصول خود را به چه کسی می فروشید و مشتری های فعلی شما چه کسانی هستند. حال برای اینکه برنامه بازاریابی خود را بنویسید نیاز به تحقیقات بازار دارید تا بدانید چقدر مشتری احتمالی دارید.

تحقیقات بازار چندین نوع می باشد و می تواند از یک پرسشنامه ساده تا تحقیقات عمیق علمی را در بر بگیرد. همچنین هر کدام از این روش ها زمان و هزینه مختص به خود را دارد. پس بهتر است خودتان در نظر بگیرید چه مقدار هزینه برای آن اختصاص می دهید.

یک محصول ممکن است برای گروهی از مشتریان جذاب باشد و برای گروهی دیگر مفید و جذاب نباشد. به همین دلیل درک نقاط ضعف و قوت، فرصت ها و تهدیدها در بازار یکی از حیاتی ترین کارهایی است که باید انجام دهید.

برای این که  این کار را بهینه تر و در زمان کوتاه تری انجام دهید می‌توانید از معیارهایی زیر استفاده کنید.

مردم شناختی: بازار شما چقدر جمعیت دارد و بصورت میانگین در چه بازه سنی هستند، درآمد ماهیانه‌ آن ها چقدر است و …

روان شناختی: سلیقه و ارزش های جمعیت بازار شما چه چیزهایی هستند؟

قومیتی: آیا  اکثریت جمعیت در بازار شما قومیت خاصی را به خودش اختصاص داده است؟ این جمعیت چه نوع فرهنگ غالبی دارند؟

عادت خرید: جمعیت بازار شما محصول یا خدماتشان را چگونه و از کجا می‌خرند؟ آیا ترجیح می‌دهند که خودشان شخصا خرید کنند یا به خرید آنلاین اطمینان دارند؟

اگر مشغول به فعالیت در کسب و کار خود هستید، حتما تا الان مشتری هایی داشته و اطلاعاتی از آن ها دارید. می توانید از همین اطلاعات برای گرفتن مشتری های جدید استفاده کنید. وقتی شما با تعداد زیادی مشتری برخورد داشته باشید می توانید اطلاعات کلی مانند این که ساعت فلان تا فلان بازار کار شما شلوغ است یا فلان نوع مشتری ها معمولا اینگونه خرید می کنند، کسب کنید.

در کنار این مشتریان کلیدی بازارهای دیگری نیز وجود دارند که مهم و سودآور هستند. در این بازارها افراد تاثیرگذاری وجود دارند که بر نظر خرید یک مشتری تاثیر می گذارند. به عنوان مثال والدین می توانند در تصمیم خرید فرزندشان تاثیر بگذارند. علاوه بر این موارد شما باید به مشتری های خود ویژگی ها و ارزش های کسب و کارتان که برای آن ها مفید بوده و مشکلاتشان را حل می کند، نشان دهید و دلیلی برای انتخاب شما به آن ها بدهید.

همانطور که در این مقاله بررسی کردیم روش های زیادی برای افزایش فروش و مشتری وجود دارد. اگر صاحب کسب و کار هستید یا قصد راه اندازی کسب و کاری را دارید می توانید از روش های گفته شده در این مقاله استفاده کنید و یا با راهنمایی گرفتن از متخصصان مارلیک آپ به افزایش مشتری و افزایش فروش در کسب و کار خود برسید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *