ارتقای امنیت با واقعیت مجازی (مارلیک آپ)

ارتقای امنیت با واقعیت مجازی


ارتقای امنیت با واقعیت مجازی

واقعیت مجازی به عنوان یک تکنولوژی مدرن می تواند دارای کاربرد های گوناگونی باشد و یکی از کاربرد های مهم و حیاتی آن می تواند در ارتقای امنیت باشد. در  دنیای امروز به دلیل وجود تهاجم های سایبری و غیر سایبری، وجود ابزاری برای مدیریت این قبیل از تهاجم ها مصلما دارای پیامد های مثبتی باشد. امنیت با واقعیت مجازی، به عنوان یک روش نوین پیشگیری از حملات سایبری، نفوذ های غیر قانونی و همچنین سرقت اطلاعات شخصی در فضای مجازی مورد استفاده قرار می گیرد. امنیت با واقعیت مجازی

 

زمان مطالعه : 7 دقیقه

 

در این مقاله از سایت مارلیک آپ، برترین شرکت ساخت واقعیت مجازی و افزوده به برسی ارتقای امنیت با واقعیت مجازی می پردازیم. امنیت با واقعیت مجازی

ارتقای امنیت با واقعیت مجازی (مارلیک آپ)
امنیت با واقعیت مجازی

واقعیت مجازی چیست؟

واقعیت مجازی (VR) به عنوان یک تکنولوژی مدرن قابلیت ایجاد یک دنیای مجازی را دارد و با استفاده از ابزار ها و اِلِمان های واسطی چون عینک، کلاه، دسته و غیره باعث افزایش تعامل با دنیای واقعی می شود. این تکنولوژی با ایجاد یک محیط سه بعدی و شبیه سازی شده به کاربران این امکان را می دهد تا با دنیای واقعی در ارتباط باشند و همچنین این فناوری در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. امنیت با واقعیت مجازی

واقعیت مجازی با بهره گیری از فناوری های بی نظیری چون سنسور های حرکت، دوربین ها و سنسور های ردیابی حرکت به مصرف کنندگان امکان می دهد تا با جهان مجازی در تعامل و ارتباط باشند و یک تجربه جدید از دنیای مجازی داشته باشند. در این مقاله به ارتقای امنیت با واقعیت مجازی می پردازیم. امنیت با واقعیت مجازی

ارتقای امنیت با واقعیت مجازی

در دنیای امروز به دلیل رشد روز افزون تکنولوژی و ظهور تکنولوژی های مدرن، در کنار مزایای بسیار آنها باید منتظر معایب آنها نیز باشیم. امنیت برای کاربران فضای مجازی به عنوان یک خط قرمز به شمار می رود و حفظ اطلاعات شخصی برای آنها مهم تر از هر چیز دیگری است.

آن چیزی که همیشه رواج داشته است سرقت و اخاذی از اطلاعات شخصی بوده است که این مورد باعث کسب درآمد افرادی سود جو می شود و بهتر است تا جلوی این قبیل از کار ها گرفته شود. فناوری های نو ظهوری چون واقعیت مجازی می تواند به ارتقای امنیت کمک بسزایی کند.

از جمله سوء استفاده های امنیتی می توان به سرقت هویت، دسترسی به داده های کاربران، نفوذ سایبری و همچنین سوء استفاده از اطلاعات خصوصی کاربران اشاره داشت که این قبیل از موضوعات باعث به خطر افتادن امنیت کاربران در فضای مجازی شده است و بهتر است برای جلوگیری از پیامد های ناگوار آن اقدام کرد.

در دنیای واقعی به دلیل محدودیت افراد برای ایجاد تهدید برای یکدیگر و همچنین با وجود قوانین مشخص برای مدیریت بهتر، افراد به راحتی نمی توانند به یکدیگر آسیب برسانند اما در دنیای مجازی هر فرد به عنوان یک تهدید به شمار می رود. در نتیجه وضع یک ساز و کار جدید برای مدیریت و پیشگری از چالش های امنیتی باعث بهبود رضایت کاربران فضای مجازی می شود.

امنیت با واقعیت مجازی می تواند گزینه مناسبی برای بهبود رضایت کاربران فضای مجازی باشد و به دلیل ناشناخته بودن این تکنولوژی برای عموم افراد جامعه، احاطه به نقاط ضعف آن نیز بسیار دشوار است.

 

ارتقای امنیت با واقعیت مجازی (مارلیک آپ)
امنیت با واقعیت مجازی

 

3 تاثیر مهم واقعیت مجازی در ارتقای امنیت

  1. پیشگیری از تهدیدات سایبری: امنیت با واقعیت مجازی می تواند باعث پیشگیری از حملات سایبری شود و به افراد کمک کند تا به صورت تعاملی با تهاجم های سایبری مقابله کنند و همچنین شیوه های دفع آنها را به خوبی بیاموزند.
  2. محیط آموزشی: واقعیت مجازی امکان ایجاد یک محیط آموزشی را برای افراد نو آموز در زمینه سایبری فراهم می کند. امنیت با واقعیت مجازی در زمان های اضطراری خود را نشان می دهد و با ایجاد یک محیط سه بعدی و شبیه‌ سازی شده، اتفاقات چالش برانگیز احتمالی را پیش بینی می کند. از سوی دیگر در این محیط های آموزشی با وجود واقعیت مجازی، افراد می توانند خود را برای سخت ترین حوادث امنیتی آماده کنند.
  3. ارتقاء تعامل: اگر بخواهیم برایتان مهمترین تاثیر واقعیت مجازی در ارتقای امنیت را شرح دهیم می توانیم به ارتقای تعامل و ایجاد حس رقابت در بین افراد اشاره کنیم. واقعیت مجازی با ایجاد یک فضای تعامل گونه باعث ارتقاء تعامل و همکاری می شود و همچنین افراد می‌ توانند راه حل های مشترک برای حل مسائل را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و به یکدیگر برای رسیدن به نتیجه مطلوب کمک کنند.

 

 

ارتقای امنیت با واقعیت مجازی (مارلیک آپ)
امنیت با واقعیت مجازی

 

شرکت هایی که از واقعیت مجازی برای ارتقاء امنیت استفاده می کنند

  1. شرکت Range Force: شرکت رینج فورث با استفاده از واقعیت مجازی افراد خود را برای آموزش های امنیت سایبری آماده و متخصص می کند. این آموزش ها می توانند از قبیل آموزش های تعاملی و بی نظیری باشند که به این شرکت امکان مقابله و جلوگیری از حملات سایبری پیچیده را بدهد و راه حل های مدرن برای حفاظت از اطلاعات خود را به کار بگیرد. از سوی دیگر، در این شرکت افراد می توانند در یک محیط سه بعدی و شبیه سازی شده به آموزش مقابله با حملات سایبری گوناگون بپردازند و مهارت خود را برای شرایط پیچیده سایبری افزایش دهند.
  2. شرکت Immersive Labs: این شرکت با فناوری مدرن روز یعنی واقعیت مجازی به ارتقای امنیت خود می پردازد. این شرکت نیز مهارت پرسنل خود را با استفاده از واقعیت مجازی در یک محیط شبیه سازی شده و واقع گرایانه ارتقا می دهد و با استفاده آموزش‌های تعاملی می تواند به ارتقاء امنیت خود کمک بسزایی بکند. این شرکت به عنوان یک بستر مناسب برای آموزش های سایبری، افراد متخصصی را در این زمینه پروش می دهد تا آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدات سایبری را داشته باشند.
  3. شرکت Cyberbit: شرکت سایبر بیت نیز همچون دو شرکت قبلی از واقعیت مجازی برای ارتقاء امنیت استفاده می کند. این شرکت با داشتن رزومه های قوی در زمینه سایبری یک شرکت پیشرو به شمار می رود. مکان اصلی این شرکت در اسرائیل قرار دارد و به ارائه راهکار های جدید برای سازمان های دولتی و نیرو های نظامی و امنیتی مشغول است. این شرکت دارای مشتریان ثابتی از سرتاسر جهان است که به دلیل آموزش افراد متخصص در زمینه سایبری از محبوبیت بسیاری برخوردار است.
  4. شرکت Circadence: این شرکت در ایالت متحده آمریکا قرار دارد و به عنوان یک شرکت پیشگام و فعال در حوزهء سایبری به شمار می رود. ارتقای امنیت با واقعیت مجازی در این شرکت به عنوان یک روش نوین برای توسعه و افزایش امنیت بازی های رایانه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این شرکت با تکیه بر تکنولوژی های نوآورانه خود به آموزش و تربیت افراد متخصص سایبری می پردازد و همچنین به نهادها و سازمان های دولتی کمک می کند تا امنیت سایبری خود را ارتقاء دهند.
ارتقای امنیت با واقعیت مجازی (مارلیک آپ)
امنیت با واقعیت مجازی

سخن پایانی

امنیت با واقعیت مجازی می تواند دارای پیامد های بسیار امیدوار کننده ای باشد. نقش واقعیت مجازی در ارتقای امنیت همانند وجود روح در جسم بسیار حیاتی است و باید برای کسب نتایج خیره کننده در این زمینه از یک سرمایه گذاری درست بهره مند بود. به دلیل رشد سریع فناوری های مدرن در دنیای امروز و همچنین استفاده طیف گسترده ای از واقعیت مجازی در زمینه های گوناگون، انتظار می رود امنیت با واقعیت مجازی روند رو به رشدی داشته باشد. از سوی دیگر واقعیت مجازی می تواند از حریم خصوصی کاربران و تهاجم های سایبری نیز محافظت کند.

مجموعه مارلیک آپ به همراه تیم مجرب خود توانسته است به عنوان یکی از بهترین شرکت های ساخت واقعیت مجازی و افزوده در ایران شناخته شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام هزینه ساخت اپلیکیشن های آموزشی با مشاوران این مجموعه در ارتباط باشید.

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *