ساخت اپلیکیشن رشت

معرفی و بررسی انواع اپلیکیشن موبایل

با به روز شدن هر ساله سیستم های عامل تلفن همراه انواع اپلیکیشن موبایل ها نیز به همراه آن ها آپدیت می شوند تا بتوانند خدمات بهتر و مفیدی را به استفاده کنندگانش ارائه دهند. این به روزرسانی ها مزایا و معایبی دارد که با بررسی، تمامی آن ها را معرفی خواهیم کرد.


مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه


انواع اپلیکیشن موبایل کاربرد های زیادی دارند که برای یک زندگی آسان به مصرف کنندگانش ارائه می دهد. برای بهره مندی از تمام این قابلیت ها باید در طراحی آن ها دقت زیادی کرد و نکات ریز و کلیدی را در ساخت رعایت کنیم. در این مقاله از سایت مارلیک آپ یکی از شرکت های طراحی و ساخت اپلیکیشن رشت به بررسی این قواعد و معرفی چند نمونه و قابلیت های آنان می پردازیم.

دلایل اهمیت داشتن انتخاب یکی از انواع اپلیکیش موبایل

به طور کلی هر کسب و کاری نیاز دارد تا با استفاده از انواع اپلیکیشن موبایل بتواند در توسعه و پیشرفت شغلش قدم بردارد. این می تواند یکی از مهم ترین دلایل انتخاب یک برنامه خوب باشد. برای موفق شدن در طراحی و ساخت این نوع تجهیزات لازم است نکاتی را رعایت کنید که عبارتند از:

 1. انتخاب دسته بندی
 2. شکل ظاهری اپلیکیشن
 3. ساختار کلی برنامه

 

ساخت اپلیکیشن رشت
اهمیت داشتن اپلیکیشن موبایل

 

 • انتخاب دسته بندی: 

هر یک از انواع اپلیکیشن ها نیاز دارند تا در یک دسته بندی مشخص قرار بگیرند تا همه افراد بتوانند بسته به نیازشان به آن قسمت مراجعه کنند و برنامه مورد نظر خود را پیدا کنند. انجام این کار در ساخت این تجهیزات از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که باعث می شود تا مخاطب در هنگام انتخاب راحت تر عمل کند.

 • شکل ظاهری اپلیکیشن: 

یکی دیگر از نکاتی که در ساخت انواع اپلیکیشن می بایست رعایت کرد، نوع و شکل ظاهر برنامه است. این قسمت در بسیاری از فاکتور های این سیستم می تواند تاثیر گذار باشد. استفاده از رنگ های جذاب و شاد، طرح های خیره کننده و جذاب باعث می شود تا مخاطب در نگاه اول جذب برنامه شود و بخواهد از قابلیت های آن آگاه شود. از این رو در طراحی این بخش بهتر است از متخصصان این حوزه بهره بگیرند.

 • ساختار کلی برنامه:

در انتها پس از انجام تمامی دو نکته قبلی در ساخت یکی از انواع اپلیکیشن موبایل حال باید به سراغ آن بخش از برنامه برویم که ضعف در آن می تواند به موفقیت و پیشرفت کل سیستم ضربه بزند. ساختار داخلی، مقدار توانایی و قابلیت هایی که دارد از مهم ترین بخش ها در ساخت و طراحی هستند. و انتخاب آن ها بسته به دسته بندی آن ها دارد و باید مرتبط نیز باشد.

در زمینه ساخت و طراحی انواع اپلیکیشن موبایل نیاز است از متخصصان این حوزه کمک بگیرید تا آن برنامه بتواند به موفقیت مورد نظر شما برسد. شرکت مارلیک آپ از بزرگترین مجموعه های طراحی و ساخت اپلیکیشن رشت با در دست داشتن افرادی خبره در این حوزه و دیگر موضوعات مرتبط با آن به شما خدمات ارزنده ای را ارائه می دهد. برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر به قسمت پشتیبانی سایت این موسسه مراجعه فرمایید.

 

ساخت اپلیکیشن رشت
ساختار اپلیکیشن موبایل

 

انواع اپلیکیشن موبایل و کاربرد های آن

 1. برنامه های بومی:

این دسته بندی از انواع اپلیکیشن موبایل یکی از متداول ترین آن ها است. به برنامه هایی که تنها بر روی یک سیستم عامل آی او اس و یا اندروید قابل استفاده هستند و اگر برای یکی طراحی و ساخته شده باشند، دیگری قابلیت استفاده از آن ها را ندارد. این سیستم مزیت ها و معایب متعددی دارد که به شرح زیر هستند:

 • عملکرد و سرعت بالا
 •  افزایش هزینه ها به منظور توسعه
 • دسترسی آسان به تمامی قابلیت های برنامه
 • طولانی تر شدن زمان برای بروزرسانی های اپلیکیشن

همچنین بخوانید: 8 ایده برای ساخت اپلیکیشن پولساز

 1. برنامه های تحت وب:

یکی دیگر از انواع اپلیکیشن موبایل را برنامه های مبتنی بر وب تشکیل می هند. این قسمت از این تجهیزات از سایت هایی تشکیل شده اند که با ورود به آن ها از طریق گوگل می توان یک ظاهر متفاوت از برنامه را در آن ها مشاهده کرد. هزینه های کمتر برای توسعه، نیاز نداشتن به فضایی برای ذخیره سازی و قابلیت استفاده توسط هر دستگاهی از نقاط مثبت و محدودیت آی پی ها و وابستگی به اینترنت از نقاط منفی ابن نوع هستند.

 1. اپلیکیشن های ترکیبی:

برای بهتر شدن کاربری یک برنامه از دو مورد بالا استفاده می کنند و با ترکیب انواع اپلیکیشن موبایل ذکر شده یک سیستم تولید می کنند که هم به صورت بومی و هم با قابلیت های بیشتر در وب ها وجود دارد. انجام این کار این توانایی را به مصرف کنندگان می دهد تا تمامی کاربران سیستم ها عامل تلفن همراه از این سیستم بهره ببرند. توسعه سریع، آی پی های بالا، سرعت محدود و کیفیت پایین کاربری از تعدا مزایا و مایب این نوع هستند.

 

اپلیکیشن موبایل
ساخت اپلیکیشن رشت

 

انواع دسته بندی های اپلیکیشن ها

همان طور که در ابتدا قید شد هر یک از انواع اپلیکیشن موبایل برای بهتر دبده شدن نیاز دارد تا بسته به قابلیت هایش در یک دسته بندی قرار بگیرد. حال چند نمونه از این نوع تقسیم کردن را بازگو می کنیم:

 1. سبک زندگی
 2. کاربردی
 3. سرگرمی
 4. افزایش بهره وری
 5. رسانه های اجتماعی
ساخت انواع اپلیکیشن

در دنیای که هر روزه سیستم عامل های تلفن همراه در حال به روز شدن هستند، برنامه های مورد نیاز برای ما نیز با آن ها پیشرفت می کنند. پس نیاز است تا کسب و کار ها با استفاده از انواع اپلیکیشن موبایل بتوانند در تقویت و طرقی مسیر آسان تری داشته باشند و افزایش فروش بیشتر را در زمانی کمتر تجربه کنند.

طراحی یک برنامه مناسب در جهت پیشرفت هر کسب و کار نیاز به بررسی و تحقیق مفصل است و می بایست از مخصصان خبره و وارد به این موضوع استفاده  کرد و از آن ها مشاوره های کاربردی دریافت کرد. شرکت بزرگ مارلیک آپ از برترین مجموعه های ساخت اپلیکیشن رشت  با در دست داشتن تعدادی از این افراد راهکارهای مهم در این راه را برای افراد بازگو می کنند، برای دریافت اطلاعات بیشتر از خدمات این موسسه با مشاوران ما در ارتباط باشید.

1 نظر در “معرفی و بررسی انواع اپلیکیشن موبایل”

 1. پینگ بک: استراتژی مناسب برای بازاریابی وب سایت - ساخت سایت و اپلیکیشن

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *