بازی دوپامین

بازی دوپامین / وقتی که یک ملت بزرگ سرگرم یک بازی کوچک می شوند

به نظر شما چگونه می شود یک بازی موبایلی، ملتی عظیم با همه نوع سن و فرهنگ را درگیر خود کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به جواب این سوال برسید.

امروزه تقریبا اکثر اقشار جامعه اوقات فراقت خود را به انجام بازی های موبایلی، چرخیدن در اینستاگرام، یوتیوب و سایر شبکه های اجتماعی دیگر پر می کنند که علاوه بر اعتیاد افراد به سوشال مدیا باعث دوری آن ها از اجتماع و یکدیگر نیز می شود. اما به نظر شما چطور می شود که یک بازی موبایلی تمام این نقص ها را پوشانده و حتی باعث بهبود آن ها نیز شود؟ این جا است که بازی دوپامین وارد می شود.

دوپامین؛ سرگرمی ای برای همه نسل ها و همه ملیت ها

بازی دوپامین با این ایده و محوریت ساخته شده که علاوه بر سرگرمی و جذابیت برای مخاطب باعث تقویت حافظه و همچنین ایجاد رقابت بین آن ها شود. اما این امر چگونه ممکن می شود؟ چگونه می توان بازی ای ساخت که نه تنها سرگرم کننده و جذاب است بلکه باعث یادگیری بهتر افراد می شود و برای تمام سنین مناسب است؟

دوپامین یک بازی فکری کلمه محور می باشد که شما باید در مدت زمان مشخصی وقتی عبارت نشان داده شد گزینه درست را در بین گزینه های موجود در صفحه بازی انتخاب کنید تا کلمه بعدی برایتان ظاهر شود. شاید با خودتان بگویید این سبک بازی ساخته شده است؟ اما دقیقا این جا است که بازی دوپامین را از سایر رقبای خود متمایز می کند.

بازی دوپامین تصویر محور بوده و موسیقی متن های بسیار جذابی در قسمت های مختلف بازی و مناسب با آن به کار رفته که مخاطب را هنگام بازی کردن به وجد می آورد. این بازی علاوه بر تمام ویژگی های خود رقابتی نیز می باشد و شما می توانید به صورت تصادفی با شخص دیگری و یا با دوستان خود بازی کنید و هم می توانید با خود سیستم بازی کنید.

شما در این بازی برای حدس زدن همزمان با سه حالت صوت، نوشتار و تصویر کلمه مورد نظر آشنا می شوید که این امر باعث حک شدن آن کلمه در ذهن شما می شود و یادگیری شما را دو چندان می کند.

بازی دوپامین
Dopamine

بازی دوپامین؛ هم بازی کن هم یاد بگیر

در عصر حاضر با توجه به تمایل بشر به راحتی و ساده زیستی، مطالعه و یادگیری برای اکثر افراد سخت و دشوار است. اما همین افراد اگر پای سرگرمی و لذت در میان باشد سر از پا نمی شناسند. بازی دوپامین با تلفیق این دو امر با یکدیگر باعث یادگیری هر چه بهتر مخاطب می شود. در واقع چون یادگیری با سرگرمی، لذت و موسیقی همراه است دیگران با شور و اشتیاق به انجام آن پرداخته و مطالب را به خوبی می آموزند.

همچنین بازی دوپامین در کنار بخش اطلاعات عمومی یک بخش مجزا و حرفه ای نیز برای آموزش زبان انگلیسی دارد که مخاطب بتواند علاوه بر بازی کردن به یادگیری زبان هم بپردازد و دایره لغات خود را به شکل شگفت انگیزی افزایش دهد. شما همچنین  در کنار اینکه در قسمت آموزش زبان به یادگیری می پردازید، می توانید با افراد مختلف نیز  رقابت کرده و آموخته های خود را به چالش بکشید.

نام دوپامین چگونه انتخاب شد؟

دوپامین هورمونی است که در ناحیه مغزی وجود دارد و با انجام فعالیت های لذت بخش و آرامش بخش ترشح می شود. این ماده در واقع سیستم پاداش مغز برای شما می باشد که ترشح آن باعث شادی، تقویت حافظه، افزایش هوش، بهبود یادگیری و همچنین لذت و هیجان می شود.

از آنجایی که بازی دوپامین به دلیل فضای رقباتی جذاب و موسیقی متن های شگفت انگیز می تواند یکی از عوامل اصلی ترشح هورمون دوپامین در بدن شما باشد نام این بازی با این ایده شکل گرفت.

بازی دوپامین
Dopamine

بازی دوپامین چگونه باعث تقویت مغز و حافظه می شود؟

بازی های فکری مانند دوپامین به عنوان عامل محرک مغز برای شکوفایی استعداد های پنهان تلقی می شوند که این مورد برای بازیکن ها بسیار حائز اهمیت می باشد. در واقع این نوع بازی ها به دلیل اینکه خلاقیت، تمرکز و هوش فرد را به صورت مستقیم و مستمر درگیر می کنند باعث بهبود عملکرد مغز و حافظه می شوند. پژوهش ها ثابت می کند انجام این بازی ها برای افراد کهن سال هم مناسب است. زیرا در همین راستا آزمایش هایی صورت گرفته که نشان داده حافظه کوتاه مدت افراد بین ۶۰ تا ۸۰ سال پس از پایان دوره آموزش با بازی های فکری به شکل قابل توجهی بهبود پیدا کرده است.

بازی دوپامین
Dopamine

بازی ای برای تسکین یکی از بزرگترین چالش های جامعه

در جامعه امروزی یکی بزرگترین معضل ها استفاده بیش از حد افراد از تلفن همراه و بازی های موبایلی می باشد. به حدی که این اتفاق باعث اعتراض خانواده ها و دور شدن افراد از یکدیگر و اجتماع شده است. اما چگونه می توان این معضل را بهبود بخشید؟ اولین فکری که به ذهن هرکسی می رسد گرفتن گوشی از دست دیگران می باشد.

مسلما نمی توان همه افراد را اجبار به انجام کاری نمود که از آن بیزار هستند.
اما یک راه حل وجود دارد…

بهتر نیست به جای گرفتن گوشی از دست دیگران کاری کنیم که در کنار استفاده و بازی کردن از موبایل این کار برایشان سودمند و مفید باشد و به جای اتلاف وقت باعث یادگیری و تقویت ذهن آن ها شود؟

بازی دوپامین با توجه به ساختاری که دارد دقیقا بر اساس این امر طراحی شده است تا علاوه بر بازی کردن و لذت بردن از آن باعث آموزش و تقویت حافظه افراد نیز شود. این بازی به دلیل فضای رقابتی ای که دارد باعث تعامل افراد با یکدیگر می شود و این امکان را به آن ها می دهد تا با دوستان خود به رقابت بپردازند که این امر موجب دور شدن آن ها از انزوا می شود. بدین ترتیب هم نگرانی خانواده و جامعه بر طرف می شود و هم نیازی به جنگ و جدل با افراد برای گرفتن گوشی از آن ها نیست.

دقیقا این جا است که عبارت  “وقتی که یک ملت بزرگ سرگرم یک بازی کوچک می شوند” معنا پیدا می کند.

بازی دوپامین
Dopamine
سخن پایانی

دوپامین دقیقا همان چیزی است که اکثر افراد می توانند از یک بازی انتظار داشته باشند. لذت رقابت با دیگران، آموزش و یادگیری حین بازی کردن، محیط کاربری ساده و راحت، تصاویر جذاب و موسیقی متن های بی نظیر بازی دوپامین هر مخاطبی را به وجد آورده و او را مجذوب بازی می کند.

شرکت بازی سازی مارلیک آپ سازنده این بازی، تمام دانش و تجربه سالیان تیم مجرب خود را صرف طراحی و ساخت بازی دوپامین نموده تا بهترین کیفیت ممکن را برای مخاطبان خود رقم بزند. شما عزیزان می توانید از طریق لینک زیر بازی دوپامین را دانلود کرده و از یادگیری در کنار بازی کردن لذت ببرید.

4 نظر در “بازی دوپامین / وقتی که یک ملت بزرگ سرگرم یک بازی کوچک می شوند”

  1. عالی، بازی دوپامین رو دوستدارم، امیدوارم همه گیر بشه چون بخش زبانش بهتر از کتاب ۵۰۴ آموزش لغات داره

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *