طراحی سایت رشت

تفاوت بین فروشگاه اینترنتی و فیزیکی در چیست؟

در زندگی دیجیتالی که امروز به واسطه ورود اینترنت در همه زمینه ها ایجاد شده است، کسب و کار ها نیز نیاز به بروز شدن و تغییر سبک فروش و بازاریابی خود دارند تا بوانند میزان افراد بیشتری را به سمت شغل خود جذب کنند. حال در چند سال اخیر که فناوری های نو دنیا سبب پیشرفت شده اند، مغازه های قدیمی و فیزیکی نیز تقریبا با ساخت فروشگاه اینترنتی در حال جمع شدن هستند. حال این عمل می تواند مزیت ها و معایب مختلفی را برای افراد به دنبال داشته باشد.


مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه


ورود اینترنت به هر عرصه ای سبب شد تا تغییرات عمده ای در آن بخش به وجود بیاید و به نوعی هر کدام از آن ها مزایا و معایبی را برای آن حوزه به ارمغان آوردند. در زمینه فروشندگی نیز این فناوری و یا تکنولوژی باعث شد تا مغازه های فیزیکی به طور کمی جمع شوند و صاحبان آن ها برای فروش بیشتر در ازای زمان کمتر و راحتی بالا تر روی به ساخت فروشگاه اینترنتی بیاورند که این دو تفاوت های اساسی و جزئی زیادی با یک دیگر دارند. در این مقاله از سایت مارلیک آپ یکی از شرکت های بزرگ طراحی سایت رشت قصد توضیح و بررسی کلی این موضوع را بر عهده داریم.

 

طراحی سایت رشت
ساخت فروشگاه اینترنتی

 

چرا باید افراد به ساخت فروشگاه اینترنتی روی آوردند؟

همان طور که کاملا واضح است امروزه بیشتر افراد با تلفن های همراه و یا سیستم های دیگر کار های بانکی، خرید روزانه و …. را بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام می دهند که این خود سبب می شود تا در زمان به شدت صرفه جویی شود. کسب و کار های عمده دیگر نیز با درک کردن علاقه مندی افراد به این زمینه با ساخت فروشگاه اینترنتی به این عرصه پیوستند تا بتوانند در عین سرعت زیاد و آسانی بالا تر کالا های خود را به سر تا سر یک کشور و یا دیگر بخش های جهان معرفی کنند و بدین وسیله حاشیه سود و میزان فروش خود را تقویت کنند.

اما آیا آن مغازه های حقیقی که در زمان های نه چندان دور از آن ها برای خرید کالا های مورد نیاز استفاده می شد، معایبی داشتند که در حال حاضر اکثر صاحبانشان به دنبال ساخت فروشگاه اینترنتی هستند؟ در جواب این سوال بایست این گونه گفت که خیر، آن دکان های قدیمی و فیزیکی عیب های آن چنان بزرگی را برای جابه جایی نداشتند اما باید این را پذیرفت که با ورود تکنولوژی هایی همانند اینترنت، شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و …. کسب و کار ها نیز باید به روز تر شوند. پس دلیل افراد را در ایجاد این راه و روش خرید فروش می توان این دانست که آن ها تنها خواستند که یک تغییر کوچکی در سبک فروششان ایجاد کنند.

ساخت فروشگاه اینترنتی یا استفاده از انواع فیزیکی آن؟

به طور کلی برای پاسخ به این دست سوال ها باید مزیت ها و برتری هر یک از آن ها را نسبت به دیگری مقایسه کرد و پس از بررسی دقیق هر کدام از فاکتور ها به یک نتیجه گیری کلی دست پیدا کرد. در کل ساخت فروشگاه اینترنتی در جامعه امروزی  به یکی از پرطرفدار ترین روش ها برای به روز تر کردن مغازه ها است و بیشتر صاحبان کسب و کار در تلاشند که در این عرصه پیشرفت کنند و قدم بردارند. حال در ادامه به صورت موردی هر کدام از فواید این دو روش را بررسی خواهیم کرد و در انتها یک بار آن ها به عنوان بهترین روش معرفی می کنیم.

به طور حتم اگر ساخت فروشگاه اینترنتی توسط افراد خبره و حاذق صورت نگیرد نمی تواند تاثیر خوبی را بر میزان فروش و کسب و کار شخص داشته باشد. از این رو شرکت مارلیک آپ با در دست داشتن مشاورانی متخصص در تلاشند تا با به کار گیری تجربه و فن خود به علاقه مندان را در این راه یاری برسانند. برای دریافت مشاوره و اطلاع از دیگر بخش های شرکت می توانید به قسمت پشتیبانی سایت مراجعه فرمایید.

 

طراحی سایت رشت
خرید به صورت حضوری

 

مزایای ساخت فروشگاه اینترنتی

در مغازه های فیزیکی شخص با چند مشکل اساسی و کلی روبرو بود که به عنوان مثال مکان تاسیس، هزینه ایجاد، دسترسی به آن جا و …. از این دست موارد هستند که می توان به آن ها اشاره کرد. این موارد تنها برای زمانی هستند که آن کسب و کار تنها در مرحله راه اندازی قرار دارد و زمانی که به بخش بازاریابی و فروش برسد به طور حتم مشکلاتی همچون پیدا کردن مشتری، دسترسی محدود افراد به آن جا و …. گریبان گیر فرد خواهد شد اما تمامی این معضلات تنها با یک کار که آن هم ساخت فروشگاه اینترنتی است می تواند به راحتی حل شود.

ساخت فروشگاه اینترنتی به دلیل انبوه شبکه های مجازی و آنلاینی که وجود دارد به هیچ وجه مشکلی برای خرید و یا پیدا کردن مکان تاسییس مغازه ندارد. علاوه بر آن بیشتر این بستر ها در ازای راه اندازی کسب و کار خود هیچ هزینه ای دریافت نخواهند کرد، پس تا به این جا تمامی مشکلات ایجاد کردن یک شغل در روش قبلی وجو داشت به کمک این راه حل ها حل شدند. حال زمانی که به پروسه بازاریابی و فروش می رسیم، به دلیل انبوه استفاده کنندگان این شبکه ها دیگر هیچ نیازی به خرج کردن برای ایجاد تبلیغ های گسرده نیست، چرا که به راحتی برای تمامی افراد قابل مشاهده است. پس در وحله اول دریافتیم که تمامی مسکلات ایجاد شده در نسخه فزیکی به راحتی هر چه تمام تر در این متد حل می شوند.

 

همچنین بخوانید: 7 مورد از دلایل اهمیت داشتن وب سایت فروشگاهی

طراحی سایت رشت
ساخت سایت فروشگاهی

 

معایب ساخت فروشگاه اینترنتی

اگر چه ساخت فرشگاه اینترنتی مزایای زیادی را به همراه داشته باشد اما در صورت عدم داشتن تجربه و تخصص در این کار ممکن است لطمه های زیادی را به کسب و کار شخص وارد کند. برای مثال اگر بخواهیم به یکی از بزرگترین عیب های این روش اشاره کنیم، اشباع شغل های مشابه در شبکه های آنلاین است. این معضل ممکن است برای تمامی افراد یکسان نباشد اما به گونه ای است که نم یتوان از آن چشم پوشی کرد. در عین ناباوری این روش به قدری کامل است که در صورت داشتن خلاقیت و ابتکار به عمل می توان این مشکل را حل کرد.

ساخت فروشگاه اینترنتی یا ایجاد یک مغازه فیزیکی؟!

در پایان می توان به وضوح و راحتی تصمیم گیری نمود چرا که برتری های متعدد روش ساخت فروشگاه اینترنتی به قدری قابل انکار و محسوس بودند که به نوعی تمامی عیب ها و مشکلات متداول را خنثی کردند. از این رو در دنیای دیجیتال می توان تنها با داشتن کمی تفکر و خلاقیت و مشاوره گرفتن از افراد تخصصی میزان فروش خود را افزایش داد.

به طور کلی هر کاری برای به ثمر رسیدن به دو فاکتور تخصص و خلاقیت نیازمند است. عامل دوم در انسان جود دارد و قابلیت افزایش و کاهش نیز دارد اما برای به دست آوردن دومی لازم به خواندن و مطالعه است. موسسه مارلیک آپ که یکی از شرکت های بزرگ طراحی سایت رشت می باشد و با در دست داشتن مشارانی خبره در این زمینه می تواند به علاقه مندان در این حوزه یاری برساند. برای اطلاع از دیگز خدمات این مجموعه می توانید به سایت مجموعه مراجعه کنید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *