متقاعد سازی

8 مورد از بهترین اصول متقاعد سازی مشتری

امروزه به دلیل تنوع در خدمات و محصولات چه در بازار سنتی چه در بازار دیجیتال، ممکن است مشتری دچار شک و دو دلی هنگام خرید شود و این جا دیگر همه چیز به هنر فروشندگی شما بستگی دارد که چطور مشتری را برای خرید متقاعد و مجاب کنید. زیرا مثل فروشگاه شما 100 ها فروشگاه دیگر وجود دارد که می توانند از آن ها خرید انجام دهند. در این مقاله می خواهیم به شما بهترین تکنیک ها و اصول متقاعد سازی مشتری را آموزش دهیم پس تا انتها همراه ما باشید.

شرکت مارلیک آپ زیر نظر پارک علم و فناوری، مشاوران کافی جهت افزایش فروش را در اختیار شما قرار می دهد. برای ارتباط بیشتر به وب سایت مارلیک آپ مراجعه نمایید.

 

روش های متقاعد سازی مشتری کدام اند؟

 • طبیعی و واقعی باشید

برقراری ارتباط حسی با مشتری برای فروشگاه های اینترنتی نسبت به فروشگاه های سنتی کمی سخت تر است و پیشنهاد می کنیم از پشت فضای مجازی طوری رفتار کنید که مشتری احساس کند با یک انسان طرف است نه یک سیستم! برای مثال در وب سایت خود قسمت درباره ی ما یا یک صفحه چت 24 ساعته داشته باشید تا حضور شما بیش از هر چیزی احساس شود.

 

 • بازی با احساسات مشتری

برای این که مشتری را جذب کنید باید ذهن او را متقاعد کنید که برای این کار باید احساسات او را تحریک نمایید. شما با یک سری راهکار و تکنیک می توانید ترس و نگرانی مشتری به هنگام خرید را رفع کنید و سعی بر این داشته باشید که از نتیجه ی خرید محصولی که نصیبشان می شود صحبت کنید نه ویژگی های آن.

اصول متقاعد سازی
اصول متقاعد سازی مشتری

 

 • ویژگی های مثبت مشتری را بیان کنید

یکی از ترفندهای مناسب برای متقاعد سازی مشتری این ست که از ویژگی های مثبت او بگویید و به این فکر نکنید که باعث پر رو شدن او می شوید. برای مثال اگر راجع به کیفیت محصول سوالی داشتند به آن ها بگویید:

( شما جز مشتریان خیلی خوب مایید که به دنبال خرید محصول با کیفیت هستید تا به جای قیمت مناسب ) همین جمله می تواند درصد خرید مشتری را افزایش دهد.

 

 • منحصر به فرد باشید

فقط کافی است محصول خود را منحصر به فرد نمایش دهید و به مشتری ثابت کنید که محصول مورد نیازش را فقط نزد شما می تواند تهیه کند و این شمایید که  تمام نیازهای او در این زمینه را رفع می کنید.

 

مارلیک آپ یکی از برترین شرکت های رشد و ارتقاء کسب و کار در ایران، آماده ی ارائه خدماتی از قبیل طراحی سایت و ساخت اپلیکیشن و… می باشد، جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 

 • آزمایش محصول برای چند روز

اگر شما به مشتری این امکان را دهید که از محصولی که قرار است خریداری کند، به مدت کوتاهی استفاده و آن را تست نماید، احتمال فروش محصولتان را بالا می برید. زیرا موجب کاهش یافتن شک و دو دلی در مشتری شده اید و مشتری نیز به دلیل حسن همکاری شما، متعهد به خرید قطعی از فروشگاهتان می شود.

متقاعد سازی
افزایش فروش با تکنیک های متقاعد سازی

 

 • نشان دهید از رقبا بهترید

در این روش باید یک سری مزایای رقابتی را برای مشتری رو کنید.

برای مثال:

 1. امکانات بیشتر محصول شما نسبت به محصول رقیب
 2. کیفیت فنی بیشتر محصول شما نسبت به محصول رقیب
 3. داشتن ضمانت و گارانتی در محصول شما نسبت به رقبا

و با این گونه موارد به مشتری را متوجه آن می کنید که خرید از شما با ارزش تر و منطقی تر است.

 

 • اصل تشابه

انسان ها با افرادی که به آن ها شباهت دارند، بیشتر ارتباط برقرار می کنند و آن ها را دوست می دارند. پس کافی است بین خود و مشتری یک وجه اشتراک پیدا کنید و یا می توانید آن را بسازید. برای مثال؛ تشابه اسمی، هم شهری بودن، تشابه در رنگ لباس یا وسایل که صحبت کردن از آن ها باعث می شود مشتری حس نزدیکی و شباهت به شما را داشته باشد و از شما خرید نماید.

 

 • رایگان است

رایگان یکی از کلماتی است که باعث متقاعد شدن ذهن مشتری جهت خرید از شما می شود و همیشه جزء لیست کلمات تاثیر گزار بوده است اما حواستان باشد که با استفاده بیش از حد از آن باعث بی اعتمادی در مشتری نشوید و قبل از گفتن آن نتایج نهایی را مورد بررسی قرار دهید.

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم بهترین تکنیک های متقاعد سازی مشتری را برایتان شرح دهیم و آگاه باشید برای افزایش فروش و افزایش سود آوری باید مانند یک فروشنده ی حرفه ای رفتار کنید و یاد بگیرید که چطور مشتری را مجاب و متقاعد سازید تا از شما خرید کنند. لطفا در قسمت نظرات اگر تکنیکی برای متقاعد سازی مشتری بلد هستید و از آن نتیجه گرفته اید، برایمان یادداشت کنید.

مارلیک آپ یک مجموعه سایت ساز برای افزایش مشتری شما در فضای اینترنتی است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید.

خدمات شرکت مارلیک آپ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *