فیلم های واقعیت مجازی

بهترین فیلم های واقعیت مجازی

تکنولوژی واقعیت مجازی حتی به دنیای هالیوود و سینما راه پیدا کرده است به گونه ای که واقعیت مجازی در فیلم های علمی تخیلی با استقبال بالایی مواجه شد، طوری  که همه ی افراد از این تکنولوژی و حس های بینظیر آن صحبت می کنند. چیزی که روی پرده سینما در مورد این فناوری می بینیم جذاب نیس بلکه نحوه ی استفاده از آن توسط افراد حرفه ای، برای خلق جادویی بزرگ در سینما باعث حیرت و شگفتی می شود.


زمان مطالعه: 5 دقیقه


در این مقاله از سایت مارلیک آپ قصد داریم بهترین فیلم های ساخته شده در مورد واقعیت مجازی را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. در صورتی که مایل به استفاده از واقعیت مجازی هستید با مارلیک آپ برترین شرکت ساخت واقعیت مجازی در ایران، در ارتباط باشید.

 

در دنیای سینمای هالیوود جدیدا با فیلم هایی مواجه شده ایم که در مورد آینده پیشگویی می کنند و مانند داستان های علمی تخیلی، آینده ی انسان ها را در تصویر نشان می دهند. شاید سخت باشد که باور کنید این فیلم ها واقعی اند اما دیدن آن ها خالی از لطف نیست و بسیار جذاب و دیدنی می باشند که طرفداران مخصوص به خود را نیز پیدا کرده اند. در ادامه به معرفی بهترین فیلم های واقعیت مجازی می پردازیم:

 

1. فیلم بازیکن شماره یک آماده _  Ready Player One

فیلم بازیکن آماده شماره یک
مارلیک آپ

یکی از بهترین و جذابترین فیلم های واقعیت مجازی همین فیلم است. فکر کنید در دنیایی زندگی می کنید که کاملا فقیر هستید و فقط افراد پولدار و ثروتمند می توانند تفریح و سرگرمی های مختلفی داشته باشند، اما چیزی که زندگی همه را تحت تاثیر قرار داده است یک بازی و سرگرمی جدید می باشد. انسان ها درون این فیلم وارد یک دنیای واقعیت مجازی می شوند و زندگی واقعی خود را فراموش می کنند و درگیر این هستند که زودتر از بقیه بازیکنان حاکم بازی شوند. این فیلم دنیای متاورس و واقعیت مجازی را به خوبی به تصویر کشیده و مورد بررسی قرار داده است.

2. فیلم مرد آزاد _ free guy

فیلم مرد آزاد یکی دیگر از فیلم های واقعیت مجازی است که بسیار معروف می باشد. داستان زندگی یک مردی است که کارمند بانک است و یک زندگی کاملا ساده و عادی دارد. یک نکته ی خاصی در زندگی او وجود دارد آن هم این است که او در یک بازی ویدئویی به عنوان کاراکتر غیر قابل بازی قرار دارد، با این تفاوت که بین این کاراکتر و دیگر کاراکتر های بازی فرق هایی وجود دارد و باعث می شود سیر داستان با جذابیت جلو برود.

 

در ادامه بخوانید: راه های کسب درآمد از واقعیت مجازی

 

3. فیلم ماتریکس _ matrix

فیلم واقعیت مجازی ماتریکس
مارلیک آپ

یکی دیگر از بهترین فیلم های واقعیت مجازی ماتریکس است که در آن هوش مصنوعی کل دنیا را به سلطه ی خود گرفته است و تمامی آن را نابود کرده و به جایش یک جهان مجازی و متاورسی به نام ماتریکس ساخته شده است. در آن جهان از انسان هایی که زندانی شده اند به عنوان سوخت استفاده می شود. تا اینکه شخصی به نام نئو متوجه این موضوع می شود که دنیای او واقعی نیست و برای کشف حقیقت قدم بر می دارد. برای ساخت واقعیت مجازی با متخصصان حرفه ای مارلیک آپ از بخش پشتیبانی همین سایت در ارتباط باشید تا بتوانید با وجود این فناوری نسبت به رقبای خود برترین باشید.

4. فیلم گزارش اقلیت  – Minority Report

یکی دیگر از بهترین فیلم های واقعیت مجازی که در این لیست مورد بررسی قرار می دهیم فیلم گزارش اقلیت می باشد. که جز فیلم های بسیار جذاب از سمت طرفداران دنیای مجازی و متاورس شناخته می شود.

فکر کنید با پیشرفت تکنولوژی و دانش روانشناسی ابزاری در سال 2054 توسط نیزوی پلیس طراحی شده است که قابلیت این را دارد، مجرمان را قبل از ارتکاب جرم شناسایی و بازداشت کند. همه چیز به شکل عالی پیش می رود تا اینکه مردی دستگیر می شود که نمی داند چه جرمی را قرار است مرتکب شود و تا انتهای این فیلم از وجود فناوری واقعیت مجازی به تکرار استفاده شده و باعث جذابیت داستان می شود.

5. سریال آپلود_ uplode

واقعیت مجازی در سریال آپلود
مارلیک آپ

یکی از بهترین فیلم های واقعیت مجازی ساخته شده در آمازون پرایم سریال آپلود می باشد. این سریال به این موضوع می پردازد که بعد از مرگ یک سری از اطلاعات مغز به کامپیوتر ها منتقل می شود که برای بارگزاری داده های مغز به کامپیوتر بسیاری از شرکت های تجاری در حال رقابت با هم خواهند بود. این سریال با نگاهی باز  و فضایی شاد پیشرفت واقعیت مجازی و دنیای متاورس را مورد بررسی قرار می دهد.

سخن پایانی

ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید، امیدواریم که با دیدن فیلم های واقعیت مجازی لذت کافی از این دنیای حیرت انگیز ببرید و دیدن آن ها را به دوستان خود نیز پیشنهاد نمایید. چنانچه برای کسب و کار خود مایل به ساخت واقعیت مجازی هستید با ما از طریق سایت مارلیک آپ در تماس باشید.

1 نظر در “بهترین فیلم های واقعیت مجازی”

  1. پینگ بک: کاربرد واقعیت مجازی در سرگرمی - ساخت سایت و اپلیکیشن

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *