طراحی سایت رشت

چگونه یک بیزینس موفق را شروع کنیم؟

در دنیای دیجیتال، افراد برای درآمدزایی خود شروع به ایجاد بیزینس کردند اما موفقیت این نوع از کسب و کار ها بدون آگاهی به برخی از نکات امکان پذیر نمی باشد.


مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه


یک بیزینس موفق نیاز دارد که کار آفرین یک نقشه راه برای خود تعیین کند تا راه موفقیت برایش هموار شود. در این مقاله از سایت مارلیک آپ یکی از بهترین شرکت های ساخت سایت رشت، تاثیرات انجام کارهایی همانند داشتن پلن و برنامه ریزی، استفاده بهینه از سرمایه و نیروی انسانی را در موفقیت کسب و کار شرح خواهیم داد.

بیزینس چیست؟

به طور کلی این لغت بدین معناست که فرد کالا و خدمات خود را به فروش می رساند. افراد برای این کار از خلاقیت، تجربه، بازاریابی و… استفاده می کنند تا یک بیزینس موفق را ایجاد نمایند.

ساخت سایت رشت
راه اندازی کسب و کار

 

مراحل راه اندازی یک بیزینس موفق

 1. خودتان را ارزیابی کنید
 2. تحقیق در بازار
 3. عرضه محصول
 4. محصولتان را به صورت رسمی ثبت کنید
 5. به ایده مد نظر بیزینس خود فکر کنید
 6. استفاده از بازخوردها در مورد کسب و کارتان

این 6 مرحله که در بالا معرفی شدند از بهترین راه ها برای ایجاد یک بیزینس موفق هستند. با توضیح موردی هر کدام، نکات کلیدی را که باید مورد توجه قرار گیرد بازگو خواهیم کرد.

 • خودتان را ارزیابی کنید

برای شروع هر کسب و کاری شما نیاز دارید قابلیت های خودتان را در آن زمینه ارزیابی کنید. با این کار شما با تمامی توانایی هایتان آشنا می شوید و می توانید درصد ریسک را در بیزینس خود کاهش دهید.

 • تحقیق در بازار

سعی کنید بازار بیزینس خود را بررسی کنید، آیا کسی در آن حوزه فعالیت دارد؟ مردم در آینده همانند امروز از آن استقبال می کنند؟ از این پرسش و پاسخ ها شما می توانید خصوصیات مشتری هایتان را بشناسید، نیاز های آنان را بدانید و شروع به تولید و ارائه خدماتی کنید که باب میل آن ها است.

ساخت سایت رشت
بیزینس موفق

 

 •  عرضه محصول

همان طور که گفته شد در مرحله آخر شما باید محصول خود را به بازار ارائه دهید، برای این کار شما راه و روش های زیادی دارید و شبکه های اجتماعی از بهترین آن ها است، با یک طراحی سایت قوی می توانید محصولتان را به نمایش بگذارید.

در عرضه محصول، شما می توانید از موسسات و شرکت های زیادی کمک بگیرید. شرکت مارلیک آپ یکی از موسسات ساخت سایت رشت در ارائه محصولات به شما کمک خواهد کرد، برای دریافت اطلاعات بیشتر از پکیج ها به سایت ما مراجعه کنید.

 • ثبت محصول

در این مرحله شما باید محصولات و شرکت خود را برای عرضه آماده کنید، در وحله اول ثبت رسمی آن ها است. برای این کار شما باید مراحلی را انجام دهید. این چک لیست عبارت است از:

 • ثبت بیزینس خود
 • پروانه ی کسب
 • ایجاد نام کسب و کار
 • دریافت مجوز رسمی
 • شناسنامه ی مالیاتی
 • طراحی سایت و اپلیکیشن
 • مشخص نمودن ساختار کسب و کار

با انجام این مراحل شما محصول خود را هم تولید کرده اید، آن را در سایت و اپلیکیشن خود به نمایش گذاشته اید. تمامی این پروسه در ایجاد یک بیزینس موفق موثر است.

 

همچنین بخوانید: بوم کسب و کار چیست؟

 

 • به ایده بیزینس مد نظر آن فکر کنید

در این مرحله برای یک بیزینس موفق باید یک ایده کار آمد داشته باشید. سعی کنید همیشه در ذهنتان به یک کسب و کار جدید فکر کنید و آینده آن را در تخیلات خود تصویر سازی کنید، آیا سود می دهد یا باعث ضرر و زیان می شود. این کار شما را از گرفتن تصمیمات عجولانه و مشکل ساز دور می کند.

فهمیدن نیاز های مردم به شما در خلق ایده های موثر کمک می کند. در بسیاری از جوامع امروزی افراد به دنبال این هستند که مشکلاتشان آسان شود و راحت تر حل شوند تا یک محصول جدید به بازار عرضه شود، از این رو بیزینس هایی که خدمات ارائه می دهند برای مردم جذاب تر هستند.

بیزینس موفق
برنامه ریزی

 

 • از بازخورد ها استفاده کنید

مشتری ها از بهترین کسانی هستنند که در بیزینس موفق شما نقش دارند، آن ها با استفاده و نظر دهی به شما همانند یک دوست و مشاور مشکلاتتان را بازگو می کنند و بازخورد ها را دریافت، بررسی و از آن ها به نفع خود استفاده کنید.

برای استفاده از این نظرات باید از مفید بودن آن ها مطمئن شوید، برای این کار شما باید 6 مرحله را بگذرانید:

 1. مشکلاتتان را بررسی کنید
 2. تغییرات را اعمال کنید
 3. از شنیدن بازخوردهای بد عصبانی نشوید
 4. از مردم برای تغییر نظر خواهی کنید.
 5. دوباره بازخورد ها درباره تغییر را بررسی کنید

راه اندازی یک بیزینس موفق

صاحبان کسب و کار ها در کشور های مختلف نام های زیادی دارند، معمول ترین نام های آنان کارآفرین و بیزینس من است. این افراد علاوه بر این که به خود سود می رسانند، سبب ایجاد شغل برای دیگر افراد جامعه نیز می شوند.

6 مرحله ی ذکر شده در ایجاد یک بیزینس موفق تاثیر گذار هستند اما شما اگر در به نمایش گذاشتن و عرضه کردن محصولتان ضعیف عمل کنید، تمامی زحمات شما هدر می رود. سایت ها، اپلیکیشن، فضای مجازی، تبلیغات و … از نمونه بسترهایی هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید. انتخاب هر کدام از آن ها بستگی به نوع خدمات یا محصولات شما دارد.

سایت ها امروزه به فروشگاه هایی تبدیل شده اند که شما بدون بیرون رفتن از منزلتان می توانید تمامی وسایل مورد نیازتان را ببینید و تهیه کنید. شرکت مارلیک آپ با داشتن متخصصانی در زمینه ساخت سایت رشت، بهترین مکان را برای عرضه محصولاتتان تولید می کنند. برای دریافت مشاوره و اطلاع از پکیج ها با ما در ازتباط باشید.

1 نظر در “چگونه یک بیزینس موفق را شروع کنیم؟”

 1. پینگ بک: چرا تبلیغات دیجیتالی از سنتی مهم تر است؟ - ساخت سایت رشت

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *