طراحی سایت مارلیک آپ

مراحل طراحی سایت فروشگاهی

امروزه کاربران دنیای اینترنت بیشتر از قبل شده اند. فضای مجازی بستری مناسب برای کسب و کارها به وجود آورده است. یکی از نمونه های کسب و کار اینترنتی که نظر کاربران زیادی را به خود جلب کرده است، فروشگاه های آنلاین هستند که از طریق طراحی سایت فروشگاهی خوب، موفق به رشد در این فضا شده اند. اینگونه کسب و کارهای اینترنتی برای کاربر مزیت های بسیاری مانند صرفه جویی در زمان، امکان مقایسه محصولات، تنوع محصولات، باخبر شدن از تخفیفات و… را دارند.

شاید بارها این سوال به ذهنتان خطور کرده باشد که چگونه بین این همه سایت با محصولات مشابه، یک سایت موفق و معروف است، اما سایت های دیگر نتوانسته اند به این موفقیت دست پیدا کنند.

همراه ما باشید تا نکات موفقیت در اینگونه کسب و کارها را با هم بررسی کنیم و پس از آن به راحتی اقدام به سفارش طراحی سایت کنید.

اگر سایت فروشگاهی دارید و به دنبال راه حلی برای موفقیت آن هستید پس این مقاله را بخوانید. مجموعه مارلیک آپ می تواند با خدمات پشیبانی سایت، تغییرات مثبتی در سایت شما ایجاد نماید. هیچ گاه برای داشتن یک سایت موفق و پر فروش دیر نیست.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا مراحل طراحی سایت فروشگاهی را بررسی کنیم.

 1. خرید نام دامنه

  اولین مرحله برای راه اندازی یک سایت فروشگاهی خرید دامنه مناسب می باشد. دامنه ای را انتخاب کنید که از طریق نام تجاری (برند) شما شناسایی شود. اگر قصد فروش محصولات و برند سازی را دارید باید یک نام دامنه سفارشی خریداری کنید.

 2. پیدا کردن توسعه دهنده وب

  توسعه دهنده وب شخصی است که یک طراحی وب را که توسط مشتری یا تیم طراحی ایجاد شده است، به وبسایتی با عملکرد درست تبدیل می نماید. آنها با نوشتن کدهای پیچیده، با استفاده از زبان های مختلف برنامه نویسی این کار را انجام می دهند.

  اگر شما می خواهید که در کمترین زمان ممکن سایت خود را به صورت حرفه ای راه اندازی کنید حتما یک توسعه دهنده وب متخصص استخدام کنید. به این نکته بسیار توجه نمایید که آنها حتما یک طرح گرافیکی داشته باشند تا تصاویری که با سایت شما همخوانی دارند را برش دهند. افرادی هستند که قبل از شروع کسب و کارشان هیچ تحقیقاتی انجام نمی دهند و همکاری با یک توسعه دهنده وب را به سرعت شروع می کنند. با این کار ممکن است، کار بر روی وب سایت شما متوقف شود.

  برای اینکه بدانید چه مدت زمان لازم است تا سایت شما راه اندازی شود حتما یک جدول زمانی تهیه نمایید. چنانچه می خواهید اطلاعاتی بیشتری در این زمینه داشته باشید می توانید از متخصص طراحی سایت مارلیک آپ کمک بگیرید.

  توسعه دهنده مارلیک آپ
  توسعه دهنده
 3. تهیه مدارک و اسناد کسب و کار

  کسب و کار خود را به صورت قانونی ثبت کرده و مجوز فروش دریافت کنید. در این مرحله می توانید از یک وکیل کمک بگیرید.

 4. مشخص کردن پلتفرم تجارت الکترونیک و میزبانی وب

  با داشتن پلتفرم تجارت الکترونیک، در وقت و هزینه شما صرفه جویی می شود.

 5. انتخاب تم مطابق تجارت الکترونیک

  برای صرفه جویی در زمان قالب ها و تم های بسیاری به صورت آماده وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده نمایید و همچنین می توانید از سایت ThemeForest خریداری کنید.

 6. پیش بردن سایت خود به صورت زنده و فعال

  پس از شروع کسب و کارتان، سایت خود را فعال کنید و از توسعه دهنده وب سایت خود بخواهید صفحات درباره ما و تماس با ما را برای شما ایجاد کند. این کار باعث می شود از همان ابتدا در نتایج موتورهای جتسجو قرار بگیرید و این کار برای سئو سایت شما بسیار خوب می باشد.

 7. اضافه کردن محتوا به سایت

  در این مرحله می توانید محصولات، وبلاگ، تصاویر، فیلم، متن و… را به فروشگاه اینترنتی خود اضافه کنید. در این صورت مشتری برای خرید از سایت شما احساس بهتری خواهد داشت. توجه داشته باشید که بین تم انتخاب شده  و محصولات و نوع کسب و کار شما سازگاری وجود داشته باشد. برای طراحی سایت فروشگاهی می توانید از متخصصین مارلیک آپ که در این زمینه مهارت و تخصص بسیاری دارند کمک بگیرید.

  محتوا سایت مارلیک آپ
  محتوا سایت
 8. PitchBox

  ایجاد رابطه با مخاطبین بسیار مهم می باشد. PitchBox به شما کمک می کند و به صورت خودکار کارهایی را انجام می دهد تا شما بتوانید تمرکز بیشتری روی آنچه انجام می دهید، داشته باشید.

 9. توسعه روابط سفارشی

  روابط سفارشی برای فروشندگان و هم برای رسانه ها مهم است. اگر شما موفق به اجرای استراتژی سئو شوید، قطعا روابط سفارشی با ارزشی را درک کرده اید. این اطمینان را بدهید که وب سایت شما چیزی ارزشمند را ارائه کند.

 10. تهیه دروازه پرداخت

  تهیه یک دروازه پرداخت و پردازنده کارت اعتباری، فرآیند آسانی نیست. بنابراین قبل از شروع، تحقیقات لازم را انجام دهید. قبل ازدرخواست، باید یک فرآیند پرداخت امن در وب سایت خود ایجاد کنید. یک حساب بانکی شفاف داشته باشید و شماره حساب بانکی تان را در اختیار کابران قرار دهید. راه اندازی دروازه پرداخت و پردازش کارت اعتباری می تواند مدتی زمان ببرد.

  شرکت طراحی سایت مارلیک آپ
  دروازه پرداخت
 11. مشخص کردن نحوه بسته بندی محصولات، انبار کردن و حمل و نقل محصولات

  قبل از راه اندازی و طراحی سایت فروشگاهی ، باید چگونگی ذخیره محصولات و بارگیری آن ها را دریابید. شما باید میزان ذخیره سازی سفارشات خود را برای فروشندگان تان تعیین کنید. بعضی از نکاتی که در مورد حمل و نقل محصولات باید توضیح دهید، عبارتند از:  مشخص کردن نوع حمل و نقل، مشخص کردن اندازه بسته بندی، مشخص کردن نوع موادی که داخل بسته ها قرار می دهید، مشخص کردن محدودیت های حمل و نقل برای هر محصول و…

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *